AS „Latvenergo" operatīvā informācija liecina, ka 7. janvāra pusdienlaikā Vidzemē bojājumi bija reģistrēti 23 posmos, bez elektrības bija 71 TP (transformatora punkts) un 1094 klienti. Vieni no skaita ziņā lielākajiem bojājumiem reģistrēti Madonas pusē (7 TP un 83 klienti).
Situācija ļoti strauji mainās – bojājumi tiek novērsti, taču to vietā rodas atkal jauni. Vakar Vidzemē strādāja 127 brigādes, Madonā – 24. Ir piesaistītas arī darbuzņēmēju brigādes – 11 darbuzņēmēji Madonā (SIA „VEC", SIA „Alūksnes energoceltnieks", SIA „Elbra" brigādes). Madonas pusē palīgos bija arī trīs sniega motocikli un viens visurgājējs.
Trešdienas vakarā situācija Vidzemē bija uzlabojusies – bez elektrības Madonā bija 6 TP un 45 klienti, taču nepilnas dienas laikā apstākļi atkal mainījās uz slikto pusi.
Papildus AS „Sadales tīkls" un darbuzņēmēju brigādēm vakar darbu elektroapgādes atjaunošanā uzsāka divas kaimiņvalstu energokompāniju brigādes. Abas brigādes strādās Ziemeļaustrumu reģionā.
Autore: Sandra Vējiņa