Madonas pilsētas 1. vidusskolā ir izveidojusies tradīcija – atzīmējot Skolotāju dienu, doties izziņas, iepazīšanās ekskursijā uz kādu no mūsu skaistās Latvijas novadiem. Tā šogad mēs braucam uz Kocēnu novadu.
Visi labā noskaņojumā sākam braucienu. Tā kā mūsu ceļš ved caur Liepu, nevaram neapstāties, neapskatīt un neuzņemt enerģiju Liepas Lielajā Ellītē. Izstaigājam enerģētisko taku, uzlādējamies pie lielā akmens, katrs sameklējot sev piemērotāko, atbilstošāko latvju rakstu zīmi uz akmens. Lielās Ellītes avotā veldzējamies ar vēso, dzidro ūdeni.
Pirmais apskates objekts – Kocēnu novada ZS „Silkalni". Te mūs laipni sagaida zāļu sieva Zeltīte Kaviere. Viņa pastāsta par dabas augu un koku nozīmi cilvēka veselības saudzēšanā un nostiprināšanā, veselības atgūšanai slimības laikā. To var darīt visu gadu, ja vien pats nav slinks. Tagad vēl varam vākt kastaņus, zīles, vilkābeles, irbenes augļus, smiltsērkšķus, pīlādžu un kadiķu ogas, koku lapas (lazdas, ozola, bērza), ārstniecības augu saknes, mētras. Tad tiek dots uzdevums pļavā katram atrast divas zaļas pelašķu lapiņas. Tās tiek liktas piestā, pievienojot nedaudz cukura, tad citronu un piparmētras (šoreiz – šokolādes). Katrs pēc kārtas ar labām domām visu saspaidām piestā. Tas viss tiek pārliets ar akas ūdeni. Iznāk brīnišķīgs, lielisks, veselīgs, atspirdzinošs mūsu dabas augu mohito.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.10.2014.
Autore: TEKLA REINIKA