Pagājušā gada nogalē Madonas novada pašvaldība pabeidza remontu 2. un 3. stāvā Tirgus ielā 3, namā ar jau 85 gadus garu vēsturi.
Madonas Valsts ģimnāzija tur saņēma izremontētas, skaistas telpas internātam, kas tika atvērts darbībai šā gada 7. februārī. Ēku Madonas pilsētai savulaik novēlēja farmaceits Pēteris Dolmanis (1887-1936). Viņš dzimis Jaunpiebalgas pagastā, tur mūžībā aizgājuši un apglabāti viņa vecāki. 1920.-1930. gadu Madonā P. Dolmanis bija pazīstams arī kā pilsētas domes deputāts, pilsētas domes revīzijas komisijas priekšsēdētājs. 1929. gadā tika uzcelta ēka Tirgus ielā 3, un gada nogalē tur atvēra aptieku, kurā darbojās provizors, asistents, divi praktikanti un divi sanitāri.
Par savu mantinieci Pēteris Dolmanis iecēla sievu Alīdu (dz. Daudziņš), bet ar norādi, ka pēc viņas nāves šai ēkai jāpāriet pilsētas īpašumā. A. un P. Dolmaņi apglabāti Madonas pilsētas kapos pie kapličas, kur arī slejas tēlnieka Kārļa Jansona (1896-1986) veidotais piemineklis, kas ir arī valsts nozīmes mākslas piemineklis.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.09.2014.
Autore: LAIMDOTA IVANOVA