17. maijā Latvijā notiks ikgadējās Muzeju nakts pasākumi.
Arī brāļu Jurjānu muzejs „Meņģeļi" gatavojas Muzeju nakts aktivitātēm, kam šogad devīzē likta sarkanā krāsa – dzintars. Kā informē muzeja vadītāja Ieva Vilnīte, pasākuma ietvaros plānota izstāde „Ērgļu novada dzintars", tāpēc Ērgļu novadā dzīvojošie cilvēki aicināti padalīties ar saviem dzintarlietu izstrādājumiem (rotaslietām, glezniņām, dažādiem mākslas darbiem). – Būtu ļoti jauki, ja no dzintara darinātajai lietai būtu piesaistīts kāds notikums, piemēram, kāzu dienā dāvinātas krelles, glezna, kas atvesta no ceļojuma, dzintara gabaliņš, kas pārdzīvojis kara laiku, – rosinājuma veidā precizē muzeja vadītāja, piebilstot, ka dzintara izstrādājumus līdz 15. maijam iedzīvotāji var atnest uz Ērgļu bibliotēku, lai jau 17. maijā tie būtu apskatāmi izstādē „Meņģeļos". Pēc izstādes visi dzintara izstrādājumi tiks atdoti atpakaļ to īpašniekiem.
Autore: INESE ELSIŅA