Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Dzimtsarakstu nodaļās gads sācies dažādi

Redakcija

Autors • 08.01.2014.

Burtu lielums

Jaunais gads novadu dzimtsarakstu nodaļās ir sācies dažādi. Daļā ir jau reģistrēti pirmie bērniņi, savukārt citās šāds priecīgs notikums vēl tikai tiek gaidīts.

Madonas novadā
Kā vakarrīt pastāstīja Madonas novada dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece Līga Calmāne, šobrīd Madonas novadā ir reģistrēti 9 vēl iepriekšējā gadā dzimušie bērniņi, kā arī 1 šogad pasaulē nākušais, tātad līdz 7. janvāra rītam pavisam ir reģistrēti 10 mazuļi – piecas meitenītes un pieci puisīši. Interesanti, ka šogad vecāki saviem bērniem izvēlas arī tādu latvisku vārdu kā Jānis (arī kā otru vārdu), un šajā vārdā ir nosaukti jau divi zēni.
Patlaban tiek apkopots demogrāfiskās situācijas detalizētāks pārskats, un tuvākajā laikā tas būs pieejams arī novada pašvaldības mājas lapā, bet pagaidām Madonas novada dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece Līga Calmāne „Staru" iepazīstināja ar aizvadītā gada dzimstības un mirstības rādītājiem kopumā.
– Pērn Madonas novadā tika reģistrēti 237 jaundzimušie. Protams, ne visi šo bērnu vecāki ir deklarēti Madonas novadā, bet ir prieks, ka starp šiem 237 dzimušajiem bērniem ir septiņi dvīņu pāri. Madonas novadam tas ir rekords, tāpat mūsu novadā nav neviena pagasta, kur nebūtu reģistrēts neviens bērniņš. Ilgu laiku kritiska situācija bija vērojama Ošupes pagastā, kur kādu pusgadu vai pat ilgāk nebija reģistrēts neviens dzimušais, bet nu situācija ir mainījusies uz labo pusi arī šajā lielajā pagastā, – atzina Līga Calmāne. – Prieks mums ir par Mētrienas pagastu, kur dzimstība pērn ir bijusi līmenī, līdz ar to nav apdraudēta skolas pastāvēšana arī tālākā nākotnē. Savukārt Vestienas pagasts ir viens no tiem, kur dzimstība, līdzīgi kā Ošupē, joprojām ir ļoti maza. Taču kopumā situācija attiecībā uz dzimstības rādītājiem novadā ir diezgan cerīga – salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem to raksturo pieaugoša tendence, bet tai pašā laikā jāatzīst, ka šogad ir jau reģistrēts arī daudz mirušo. Aizejošais gads kā steigdamies sev līdzi ir aiznesis daudz dzīvību – janvāra pirmajās dienās esam reģistrējuši jau 14 mirušo, taču lielākā daļa no šiem cilvēkiem mūžībā ir aizgājuši 2013. gadā. Vienotajā reģistrā redzam, ka līdzīga situācija ir visā republikā. Piemēram, pirmdien pēdējais reģistrētais mirušais Madonas novada dzimtsarakstu nodaļā pēc skaita Latvijā bija jau kā 620. Tai pašā laikā otrdien reģistrētais dzimušais pēc skaita ir 414. bērns valstī.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.01.2014.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px