Janvāra pēdējā nedēļā Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē (PII) „Priedīte" risinājās Drošības nedēļa. Spītējot lielajam salam, kas pieturējās šajā laikā, bērni „Priedīti" apmeklēja un kopā ar savām skolotājām ik dienu pārrunāja, izspēlēja, zīmēja un dažādos citos veidos radīja sev izpratni par drošības pasākumu ievērošanas nozīmīgumu.
Nedēļas laikā bērni kopā ar vecākiem zīmēja darbiņus izstādei par tēmu „Drošība", kas vēlāk visiem bija aplūkojama gan bērnudārza zālē, gan gaiteņos. Īpašas emocijas tā sagādāja pašiem audzēkņiem, kas ar lepnumu saviem draugiem varēja parādīt tieši savu darbiņu – viskrāsaināko, vismīļāko, vislabāko ar domu un pamācību: „Tā darīt nedrīkst!"
Drošības nedēļas noslēgumā, 28. janvārī, tikai organizēts un vadīts pasākums „Sargi sevi!", kurā piedalīties tika aicinātas visas Madonas pilsētas PII „Priedīte" grupiņas ar skolotājām. Bērni nedēļas laikā savās grupās iestudēja skečus, kuros tika atspoguļotas dažādas sadzīves situācijas, kurās bērni ne vienmēr rīkojas pareizi, apdraudot savu un citu cilvēku veselību un pat dzīvību. Šoreiz skatītājos palika vien paši mazākie, bet arī šis bija ļoti atbildīgs uzdevums. Pasākumu vadīt tika uzticēts „Vāverēnu" grupiņas skolotājām, kas lieliski iejutās nerātnā Sērkociņa un vienmēr prātīgās un atbildīgās Sērkociņu kastītes lomās.
Mazie PII „Priedīte" audzēkņi tika iepazīstināti ar sērkociņu rašanās vēsturi pasaulē un Latvijā. Nebēdnīgais Sērkociņš ar lielu aizrautību un sajūsmu pavadīja ikvienas grupiņas priekšnesumu. Ja vien atbildīgā Kastīte ļautu, neapdomīgais Sērkociņš tūdaļ sēstos kopā ar „Zaķēnu" grupiņu uz ledus gabala piemājas dīķītī, kopā ar „Pelēniem" draiskotos uz ielas, kur automašīnas pelēkus dūmus pūš. Mazais draiskulis ar sarkano cepurīti izrādīja kāri pēc „Sienāzīšu" sarūpētā sniega. Labi gan, ka pēdējā mirklī Sērkociņu kastīte un bērni rakari atturēja no netīrā sniega ēšanas un „Taurenīšu" grupiņa ar skolotājām izskaidroja, cik bīstami ir dzert šķidrumus no nezināmām pudelēm. Tādā veidā mēs sevi pasargājam no ķīmisku šķidrumu iedzeršanas, kas var beigties ar gulēšanu slimnīcā vai pat vēl skumjāk. Vēl un vēlreiz tika atgādināts – nedrīkst dzert nezināmus šķidrumus un zāles, ja vien tās mums nedod tētis vai māmiņa.
„Mārīšu" grupiņa pārējiem parādīja kādu nelaimes gadījumu ar karstu gludekli. Jābūt ļoti, ļoti uzmanīgiem ar jebkuru elektrisku ierīci, jo tā var izrādīties mums bīstama. Un bērni tās lietot nedrīkst. Tikpat bīstama kā elektrība gan bērniem, gan pieaugušajiem ir uguns. Par sarkanās mēles posta darbiem priekšnesumu bija sagatavojusi „Ābolīšu" grupiņa. Mazo delveri – Sērkociņu – pēdējais priekšnesums īpaši iepriecināja, toties Sērkociņu kastīte mazajiem skatītājiem piekodināja, ka ar sērkociņiem blēņoties nedrīkst.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 04.03.2010.
Autores: LAIMROTA KRASTIŅA un LINDA PRŪSE,
Madonas PII „Priedīte" skolotājas
Foto no pasākuma