Aktīvākie Madonas bērnu un jauniešu centra pulciņu 1.-4. klašu audzēkņi otro jūnija nedēļu pavadīja dienas nometnē „Vasarraibumi".
INESE ELSIŅANu jau vairākus gadus, sākoties vasaras brīvdienām, Madonas bērnu un jauniešu centrs saviem audzēkņiem dod iespēju saturīgi pavadīt laiku dienas nometnē. Atšķirībā no iepriekšējām, šī bija dēku nometne.
– Šoreiz nebija tik daudz nodarbību, – pamatoja nometnes vadītāja Vija Pelše. – Parasti puišiem ir pretenzijas pret rokdarbiem, šogad nodarbības floristikā un papīra ziedu gatavošanā bija tikai trešdien, līdz ar to tas bija visiem pieņemami. Nometnei devām nosaukumu „Drošas dēkas dabā". Pirmajā dienā runājām par bērnu drošību. Par to, kā rīkoties ekstremālās situācijās, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki. Otrajā dienā pievērsāmies dēkām – sporta un atpūtas bāzē „Smeceres sils" izmantojām jaunatklāto vasaras aktīvās atpūtas piedāvājumu –
„Piedzīvojumu parku". Maugļa cienīgā ātrumā bērni varēja laisties pa trošu nobraucienu trasēm. Tika izgatavota pudele ar vēstījumu, ko ceturtdien no Gaujas krastiem aizsūtīt uz jūru. Vēstulītē bērni rakstīja, ka esam dienas nometnes dalībnieki un vēlamies uzzināt, vai pasts nonāks pie kāda adresāta. Trešdienas tēma bija daba, tad gājām meklēt Madonas upītes un dīķus, gatavojām rokdarbus un viesojāmies Madonas mākslas skolā, kur kopā ar mākslinieci no ASV veidojām instalācijas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.06.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto