Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Draugos ar dabu” Rupsalā

Redakcija

Autors • 28.07.2008.

“Draugos ar dabu” Rupsalā
Burtu lielums

No 14. līdz 19. jūlijam Ošupes pagasta "Rupsalā" notika vides nometne "Draugos ar dabu". Šo nometni, pateicoties Latvijas Vides aizsardzības fonda projekta atbalstam, organizēja Lubāna mitrāja kompleksa fonds. Nometnē piedalījās bērni no Rīgas, Ķekavas, Lapmežciema, Lubānas, Ošupes, Degumniekiem un Zvidzienas.

Katra diena nometnes dalībniekiem nesusi daudz jauku piedzīvojumu, neaizmirstamu emociju un jaunu zināšanu.
Pirmajā nometnes dienā, kas tika nosaukta par Meža dienu, bērni praktiskajā nodarbībā mežā pensionētā inženiera un mežkopja Imanta Zemberga pavadībā mācījās mērīt un atpazīt kokus.

Ūdens diena sākās ar nometnes karoga zīmēšanu, himnas izdomāšanu un svētku rituāla plānošanu. Praktiskajā nodarbībā pie Aiviekstes slūžām Vides saimniecības un hidroinženieris Atis Plūme rādīja, kā pareizi noteikt ūdens līmeni, demonstrēja, kā veras slūžas, mainoties ūdens plūsmai, kā arī sniedza informāciju par slūžu nozīmi. Mākslas nodarbībā pie Lubāna ezera skolotāja Iveta Skaba mācīja krāsot smiltis un bērt pārsteidzoši skaistas kompozīcijas stikla traukā. Protams, kas gan būtu ūdens diena bez jautrošanās pa ezeru! Šī diena nometnes dalībniekiem noslēdzās ar orientēšanās nakts trasīti un… tikšanos ar spoku.

Trešā nometnes diena sākās ar nodarbību "Pirmās palīdzības sniegšana", ko vadīja ātrās neatliekamās palīdzības feldšerīte Iveta Ecētāja. Tad sekoja pārgājiens pa tuvāko apkārtni, kura laikā bērni vāca nolietojušās elektropreces, ko pēc tam palīdzēja aizvest a/s "LVM" Ziemeļlatgales mežniecības 2. Lubānas iecirkņa vadītājs Pēteris Ikaunieks. Brīvajā laikā notika gatavošanās vakara pasākumam "Ko protu, to rādu!".

Te atklājās jauni talanti dziedāšanā, dejošanā. Dienas noslēgumā priecēja disenīte kopā ar dīdžeju Niku.
Nākamā – Purva diena. Mākslas nodarbībā, ko vadīja skolotāja Iveta Skaba, zēni un meitenes veidoja glezniņas no dabas materiāliem. Pēc tam projekta vadītājas Inas Gutānes pavadībā visi devās ekskursijā pa Tīrumnieku purva taku, bet zemnieku saimniecībā "Zvejnieki" sekoja mielošanās ar mājās vārītu zivju zupu. Dienas noslēgumā dalībnieki Gata Gutāna uzraudzībā sacentās šaušanā mērķī, varēja noskatīties arī kinoseansu.

Pļavas un talkas dienā gaidīja darbs, un bērni sakopa ceļmalas, stādīja puķes pie Lubāna mitrāja informācijas centra, Klānu pļavā meklēja dažādus augus. Pēc tam – atpūta pie ezera, vizināšanās ar laivu un dažādas sportiskās aktivitātes, bet bērnu priekam – disenīte.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 26.07.2008.

Autore: ILZE PURPĻEVIČA,
izdevuma "Klānu Vēstis" redaktore

INAS GUTĀNES UN INGAS KLEVASAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px