Laikraksta 2. maija numurā jau informējām, ka Madonas novada pašvaldības domes 27. aprīļa sēdē tika izvērtēta Madonas pilsētas 2. vidusskolas direktora Valentīna Rakstiņa rīcība, kas tika atspoguļota televīzijas kanāla TV3 raidījuma „Bez tabu" sižetā.
Pēc plašām diskusijām, kas ilga jau vairākas sēdes, deputātu vairākums atbalstīja lēmumu, ar kuru dome iesaka Madonas novada pašvaldības izpilddirektoram, ievērojot Darba likuma normas, disciplināri sodīt Valentīnu Rakstiņu, izsakot viņam rakstveida rājienu par viņa rīcību, kas atspoguļota minētajā televīzijas sižetā.
Dienu pēc domes sēdes, sazinoties ar Valentīnu Rakstiņu, skolas direktors „Staram" minēja, ka domes lēmumu, tiklīdz tas būs nonācis viņa rīcībā, pārsūdzēs.
Direktors norādīja, ka šobrīd ir vērsies Valsts policijā ar lūgumu, lai tā sniedz atzinumu par to, vai TV3 žurnālista Roberta Blasa rīcība nav traktējama kā sīkais huligānisms. Direktors uzsvēra, ka raidījums, viņaprāt, ir bijis pasūtījums un to pašu var attiecināt uz domes lēmumu saistībā ar viņa darbības izvērtēšanu.
– Atsevišķi domes darbinieki ir šajā pasūtījuma grupā, kas tika apzīmēta kā „madonieši", un viņiem šis jautājums līdz pašvaldību vēlēšanām ir jābīda uz priekšu. Viennozīmīgi nepiekrītu domes pieņemtajam lēmumam. Likums nosaka, ka darbinieka slimības laikā šādu jautājumu nevar izskatīt, bet acīmredzot Madonas dome to var atļauties darīt. Domes lēmumā tiek lietots vārds „ieteikt", taču tas tāpat ir atlikts lēmums, kuru mēs noteikti apstrīdēsim, jo tas ir nelikumīgs. Divas reizes aicināju domi nepieņemt lēmumu manas prombūtnes laikā, taču viņiem ir savi mērķi un uzdevumi, – uzsvēra Valentīns Rakstiņš.
– Jūs esat otrs cilvēks, kas vispār interesējas par manu viedokli – pirmā bija žurnāliste no laikraksta „Diena". Dome manu viedokli nemaz neprasa, jo viņiem viss ir skaidrs un vainīgais ir zināms. Demokrātijas jēdziens mūsu valstī darbojas vienpusēji. Manuprāt, otrai pusei ir jābūt tiesībām izteikt savu viedokli, taču mans viedoklis nav prasīts un laikam arī negrasās prasīt. Dome šobrīd var visu, un deputāti balso pēc pārliecības, likums viņus neinteresē. Pašreizējā domes sasaukuma lielākā problēma ir tā, ka daudzi darbi tiek darīti ar pārliecību un pēc pasūtījuma, taču ar prātu ir tā vājāk. Paldies dievam, mūsu valstī vēl pastāv likuma spēks, un, balstoties uz to, mēs arī rīkosimies, – kritiski domes rīcību vērtēja Valentīns Rakstiņš.
Piebildi, ka pašvaldība divas reizes paskaidrojumu jau aicinājusi sniegt, taču tas nav darīts, Madonas pilsētas 2. vidusskolas direktors komentēja, ka aicināt jau var, taču viņam darbnespējas laikā tas nav jādara, tādēļ domi arī lūdzis paskaidrojuma sniegšanas termiņu pagarināt līdz brīdim, kad viņš atgriezīsies darbā.
03.05.2017.