31. janvārī pirmizrādi piedzīvoja pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latgales plānošanas reģiona pasūtījuma veidotā dokumentālā filma „Latgale. Trīs stāsti".
Filmā akcentēti Latgales pozitīvie un iedvesmojošie stāsti, lai tie kalpotu par iedvesmu gan Latgales, gan visas Latvijas iedzīvotājiem.
– Ar jauno filmu vēlamies kliedēt vismaz dažus no stereotipiem par Latgales reģiona sociāli ekonomisko situāciju un popularizēt reģiona aktualitātes, akcentējot tā potenciālu, attīstības iespējas un vietējās iniciatīvas, – preses relīzē pauž vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs.
Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maliņa-Tabūne atzīst: – Jā, Latgalē ir lielāks bezdarbs un nav tik labi attīstīta biznesa infrastruktūra, bet tieši tādēļ mums ir nepieciešams izcelt Latgales reģiona rīcības cilvēkus, kuri, neraugoties uz grūtībām, spēj strādāt ar izciliem sasniegumiem.
Dokumentālo filmu veidojuši žurnālisti Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders un Dīvs Reiznieks.
Filmas pirmizrāde notika Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas telpās ar plašu skatītāju klātbūtni. Pasākuma laikā bija iespēja tikties ar filmas veidotājiem un varoņiem, iepazīties ar Latgales uzņēmēju un amatnieku produkciju, to nobaudīt un iegādāties. Noskaņu sniedza arī kapelas „Laimas muzikanti" dzīvespriecīgā uzstāšanās, ko atbalstīja gan aplausi, gan kopīga līdzdziedāšana.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.02.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto