CESVAINES vidusskolas pārstāvji – 8 skolēni un 2 skolotāji – kopā ar diviem jauniešiem no Grašu bērnu ciemata trešdien devās ceļojumā uz Franciju.
– Dodamies uz Francijas dienvidos esošās pilsētas Tulūzas apkārtni, lai piedalītos 11. starptautiskajā jauniešu apmaiņas nometnē. Bez latviešiem šajā nometnē piedalīsies arī rumāņi, franči un itāļi. Pagājušajā gadā jaunieši apmeklēja nometni Rumānijā, savukārt nākamgad šāda aktivitāte tiek plānota Latvijā. Ja pagājušajā gadā Rumānijas braucienā varēja piedalīties seši skolēni, tad šogad tiek dotas desmit vietas ar nosacījumu, ka pamatā jābrauc tiem skolēniem, kas piedalījās iepriekšējā nometnē, – informēja brauciena dalībniece, skolotāja Sarma Kurme. – Rumānijā nometnes laikā tika pētīta vietējā arhitektūra, šī gada devīze skan „Spēlēsimies ar dažādību", un šobrīd vēl grūti pateikt, kādus uzdevumus tā mums izvirzīs. Mājas darbā tika uzdots sagatavot tautas deju un iepazīstināt ar savas valsts virtuvi –
mēs gatavosim desertu.
Plānots, ka Latvijā nometnes dalībnieki atgriezīsies pēc desmit dienām.
Autore: RITA TURKINA