9. aprīlī, sākot ar sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" apskati, bet pēc tam – konferenču zālē, norisinājās apspriede par sporta internāta izveidošanu Madonā.
Sporta internāta izveide ļautu sportistiem no visas Latvijas trenēties sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" izturības sporta veidos – distanču slēpošanā, biatlonā, orientēšanās sportā, kā arī dzīvot un mācīties Madonā.
Madonā ieradās Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents, LOK viceprezidents, Latvijas Olimpiskās vienības priekšsēdētājs Einārs Fogelis. Latvijas Biatlona federāciju pārstāvēja prezidente Baiba Broka un viceprezidents Gundars Upenieks, sarunā piedalījās Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents Viesturs Tamužs, viceprezidents, Pēteris Apinis. Interesi izrādīja arī 12. Saeimas sporta apakškomisijas priekšsēdētājs, Latvijas Sporta federāciju padomes valdes loceklis Jānis Upenieks. Madonas novada pašvaldību pārstāvēja priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, vietnieks Agris Lungevičs, sporta darba organizators Māris Gailums, Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Voldemārs Šmugais, sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" vadītājs Gunārs Ikaunieks.
Madona var būt spēcīgs centrs izturības sporta veidos, kur treniņi noritētu augstā profesionālajā līmenī, un Madonā jau ir nepieciešamā materiāli tehniskā bāze, lai šādu sporta internātu izveidotu. Turklāt sniegs Madonas pusē turas visilgāk, par ko varēja pārliecināties arī 9. aprīlī, kad vēl trases posmā mežā varēja pastaigāties pa sniegu. Sportu veicinoši faktori ir arī Madonas sporta centrs, kā arī Gaiziņkalna tuvums. Sportistiem tiktu nodrošināta gan dzīvesvieta, gan profesionālam līmenim atbilstīgi treniņu apstākļi, gan arī izglītības un brīvā laika iespējas. Jautājums par finansējumu šim projektam vēl tiks konkretizēts. Viesi apskatīja arī Madonas sporta centru, Madonas kartinga trasi, Madonas Valsts ģimnāzijas internātu, kā arī PII "Saulīte".