18. janvārī, uzsākot Kristiešu vienotības nedēļu, Latvijā īstenojās ne vien tradicionālie ekumeniskie dievkalpojumi, bet arī absolūti jauni notikumi.
Limbažu novadā tika iesvētīts Latvijā pirmais īpaši uzceltais ekumeniskais dievnams, un sagaidāms, ka jaunuzceltajā Igates baznīcā notiks četru galveno konfesiju – katoļu, luterāņu, pareizticīgo un baptistu – dievkalpojumi, laulību ceremonijas, kristības, iesvētības, rekolekcijas, kā arī koncerti.
Savukārt Madonā, uzsākot Kristiešu vienotības nedēļu, kā jaunums līdztekus ekumeniskajiem svētbrīžiem tika organizēta diskusija Madonas novada bibliotēkā. Diskusijā „Kas mūs vieno" piedalījās katoļu priesteris Rihards Rasnacis, luterāņu mācītājs Hanss Jensons, tajā iesaistījās baptistu, katoļu un luterāņu draudžu pārstāvji. Diemžēl šoreiz bija jāiztiek bez pareizticīgo klātbūtnes, jo, kā skaidroja garīdznieki, Madonā kalpojošais pareizticīgo gans ekumeniskiem pasākumiem neatsaucas.
– Mūsu reģionā ir daudz ekumenisku panākumu, – auditorijai uzsvēra priesteris Rihards Rasnacis. – Ja darām ko kopā, ir pierādījies, ka tas nes augļus. Jēzus vēlējās, lai viņa sekotāji ir vienoti, tāpēc mums jālabo kļūdas, ko mūsu priekšteči vēsturiski ir sastrādājuši.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.01.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto