Gada sākumā pēc rekonstrukcijas atklātais Madonas kultūras nams savu pirmo sezonu 24. decembra vakarā iezīmēja ar šeit vēl nebijušu notikumu – Madonas kultūras namā tika svinēts katoļu draudzes Ziemassvētku dievkalpojums.
Ja, uzzinot par priestera Riharda Rasnača (attēlā) ideju – svētvakara dievkalpojumu svinēt nevis katoļu baznīcā Liepājas ielā, bet daudz plašākā sabiedriskā ēkā – kultūras namā, kāds sākumā šaubījās par nama lielās zāles piepildījumu, svētvakars parādīja – kultūras nama zāle visiem sanākušajiem ir nedaudz pat par mazu, jo sēdvietu tāpat visiem nepietika.
Šaubas no citas puses bija arī par to, ka kultūras nama laicīgais raksturs ne tuvu nespēs aizstāt vai kaut nedaudz līdzināties baznīcas netveramajai aurai un garīgajam uzkrājumam. Tomēr 24. decembra svētvakars lika saprast, ka jaunais, tehniskām iespējām pilnīgais, kaut arī neierastais, ja to īpaši organizē konkrētam uzdevumam, nes svētku izjūtu un pārsteigumu vislabākajā nozīmē.
Noskaņojums visiem bija pacilājošs, un to vēl vairāk papildināja fantastiskā mūziķu vienība, kuras sastāvā bija gan Nacionālās operas solists, novadnieks Jānis Apeinis, gan Madonas mūzikas skolas skolotājs Arturs Kloppe, gan folklorists Aivars Zariņš ar meitu un citi. Tika izmantota iespēja uz lielā ekrāna parādīt vairākas gleznu reprodukcijas, kur attēlots Kristus dzimšanas notikums.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 30.12.2008.
Autore: INESE ELSIŅA