14. augustā, kas Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā tiek svinēta kā Livonijas apustuļa, Svētā Meinarda diena, Rīgas Domā jau tradicionāli notika jauno LELB garīdznieku ordinācijas dievkalpojums.
Palīgmācītāja pakāpē tika ordinēti Vilnis Cīrulis un Arnis Eltermanis, kā arī Madonas prāvesta iecirkņa evaņģēlists Guntars Agate Paeglis. Ordinācijas dievkalpojums notika arī Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, kur ordināciju saņēma Valdis Podziņš un Ainārs Kostanda. Rīgas Domā ordinācijas dievkalpojumu vadīja arhibīskaps Jānis Vanags, Ikšķiles iecirkņa prāvests Dzintars Laugalis un Madonas iecirkņa prāvests Hanss Jensons, bet jau svētdien, 18. augustā, Guntars Agate Paeglis Lazdonas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kur viņš turpmāk kalpos kā otrs mācītājs, noturēja dievkalpojumu savā jaunajā statusā.
Šonedēļ tikos ar Guntaru Agati Paegli, lai vēlreiz atmiņā atsauktu šo svarīgo notikumu viņa un visa LELB Madonas prāvesta iecirkņa dzīvē.
– Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā jau kļuvis par tradīciju Svētā Meinarda dienā, kas bija pirmais Livonijas apustulis, kurš atnāca evaņģelizēt Latviju, ordinēt LELB garīdzniekus, kuri ir izturējuši ordinācijas eksāmenu, – sarunas sākumā ieskicē Guntars Agate Paeglis. – Tas ir īpaši svinīgi un emocionāli aizkustinoši. Dievkalpojumā piedalās arī citi amata brāļi. Arī šoreiz klāt bija gan Ingus Dāboliņš, gan Valdis Strazdiņš, draudžu locekļi, piederīgie. Man pašam tas bija liels prieks un saviļņojums, saprotot, kādu dāvanu Kristus man ir uzdāvinājis, jo mani nopelni tur ir ļoti mazi. Vairāk tā ir kopdarbība, kas bijusi ar iecirkņa prāvestu, bīskapu kalpošanā šeit uz vietas. Es būšu kā otrais mācītājs Madonas draudzē un divas reizes mēnesī kalpošu Ļaudonas draudzē (pārējās divas reizes mēnesī tos vada Valdis Strazdiņš), turpināšu vadīt Alfa kursu un ģimeņu kustību. Katrā ziņā man pašam šī ordinēšana ir kārtējais brīnums, ko Jēzus Kristus man ir uzdāvinājis, jo es zinu, ka esmu parasts cilvēks, kas grēko, dusmojas utt. Šeit luteriskās baznīcas attieksme, kad tiek uzsvērts, ka viss notiek tikai ticības dēļ, izpaužas vistiešāk. Tā viennozīmīgi ir Dieva dāvana man, un tas manā dzīvē nozīmē to, ka Dievs turpina darboties un ka Viņš grib, lai es iesākto ceļu turpinu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.08.2013.
Autore: BAIBA MIGLONE
Foto no personiskā arhīva