Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Diabēts aktīvam sportam nav šķērslis

Redakcija

Autors • 20.08.2008.

Diabēts aktīvam sportam nav šķērslis
Burtu lielums

16. augusta rīts "Kučuru dzirnavās" atausa rosības pilns, jo no visām Latvijas diabēta biedrībām sabrauca sportot gribētāji. Par godu Latvijas diabēta federācijas 10 gadu jubilejai tika rīkotas jau 4. netradicionālās sporta spēles.

Sacensības atklāja sestdienas pēcpusdienā ar Latvijas diabēta biedrību biedru gājienu un federācijas karoga pacelšanu mastā. Tā kā Latvijas diabēta federācijai šogad ir apaļa jubileja – 10 gadi, ieradās arī sveicēji. To vidū bija Latvijas diabetaloģijas un endokrinoloģijas māsu asociācijas un kompānijas "NOVO Nordic" pārstāvji.
Kā pastāstīja Latvijas diabēta federācijas prezidente daktere Indra Štelmane, sacensības tiek rīkotas ik pēc diviem gadiem un šoreiz tika izvēlēts Madonas rajons.

– Šogad visi pulcējās "Kučuru dzirnavās", kur 4. netradicionālās sporta spēles rīkoja Madonas diabēta biedrība. Ceturto sporta spēļu galvenais uzdevums ir visiem diabēta biedrību locekļiem apvienoties un veikt fiziskas aktivitātes sporta spēļu ietvaros. Ieguvēji ir visi, kas atbrauca – vietas izvēle lieliska, laika apstākļi lutina un apkārt tikai patīkami un draudzīgi cilvēki. Viņus visus vieno viena lieta – diabēts, un netradicionālās sporta spēles ir laiks, kad visiem satikties un dalīties pieredzē, pārdzīvojumos un piedzīvojumos. Esmu par šīm sacensībām, un noteikti tās tiks organizētas arī turpmāk, – atzīmēja federācijas prezidente Indra Štelmane.

Latvijā ir nodibinātas 19 diabēta biedrības. Salīdzinoši nesen tika nodibināta biedrība arī Madonā. Par to vairāk pastāstīja SIA "Madonas slimnīca" endokrinoloģe Rita
Eglīte: – Pirmās sarunas, ka Madonā ir jādibina diabēta biedrība, risinājās aptuveni pirms pieciem gadiem, bet pirmajā reizē nekas nesanāca. Atnāca Rita Vecozola, un, pateicoties viņas neizsīkstošajai enerģijai, tika noorganizēta biedrība. Manuprāt, šī tradīcija turpināsies ilgus gadus, jo sacensības vieno dalībniekus un ir lieliska atpūta. Domāju, ka sacensības ir izdevušās un nākamajās sporta spēlēs atkal startēs Madonas komanda.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 21.08.2008.

Autore: AGRITA NUSBAUMA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px