Vakar, 8. aprīlī, Madonā – kultūras namā, bērnudārzos un skolās – savu īpašo elpu ienesa Grāmatu svētku norises.
Par galveno svētku „štābu" tradicionāli kļuva pilsētas kultūras nams, kur uzplauka izdevniecību grāmatu galdu piedāvājums, notika publiskā diskusija „Nodokļu politikas un ēnu ekonomikas izaicinājumi", tikšanās ar rakstnieci Annu Skaidrīti Gailīti, studiju „Animācijas brigāde", uzstājās dziedošais policists Nikolajs Puzikovs, bet noslēgumā izlozes kārtā tika noskaidrots un apbalvots „Veiksmīgais pircējs".
– Kad nākam pasaulē laimi meklēt, mums visiem tiek līdzi iedotas trīs labas lietas: dzīve, telpa un laiks. Mūsu ziņā, kā tās izmantojam, kādas jaunas vērtības gūstam, – svētku atklāšanā uzsvēra Madonas novada bibliotēkas direktores vietniece Daiga Puķīte.
Grāmatu svētkiem Latvijā šogad tiek atzīmēta desmitgade, svētku scenārijs deviņu gadu garumā ir iepazīts arī Madonā. – Priecē, ka pie mums atkal ir grāmatu galdi, pie tiem pulcējas ļaudis un kārtējo reizi ir atnācis arī Grāmatu tārpiņš, – bilda Madonas novada pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters. – Ir pavasaris un laiks uzkrāt pozitīvas emocijas, ko sniedz šodienas pasākums. Grāmatu svētki ir labs pienesums psiholoģiskās labsajūtas uzlabošanai, tāpēc baudīsim svētku piedāvāto programmu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.04.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto