22. decembrī apritēja desmit gadu, kopš Madonā atklāja renovēto poliklīnikas ēku. Tajā saimniekot uzsāka Madonas novada bibliotēkas kolektīvs, kā arī Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja darbinieki. Abas iestādes šo zīmīgo jubileju atzīmēja 20. decembrī – uz brīdi sanākot kopā un atceroties laiku pirms desmit gadiem.
– Toreiz tāpat nebija sniega, lija lietus, un ēku atklāja toreizējā Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, – atmiņās pakavējās novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja Līga Fiļipova.
Līga gada nogalē saņēma nozīmīgu apbalvojumu – Voldemāra Caunes balvu „Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem", tādēļ uz sarunu aicināju tieši viņu.
– Toreiz, kad pirms desmit gadiem no Poruka ielas ievācāmies jaunajā mītnē Skolas ielā 12, domājām, kā piepildīt šo ēku, jo telpas bija plašas, mēbeles, plaukti – veci, –
atcerējās bērnu literatūras nodaļas vadītāja. – Tomēr desmit gados viss tik ļoti ir mainījies, ka godam jauno formu esam piepildījuši ar jaunu saturu. Mainījies ir absolūti viss – gan pakalpojumu piedāvājums, gan darba veids: bibliotēkā viss notiek elektroniski, darba process ir automatizēts. Bibliotēkas pakalpojumus var izmantot arī attālināti, tas nozīmē, ka viss ir pieejams, neizejot no mājas – ir iespēja pieslēgties mūsu datu bāzēm, apskatīties bibliotēkas fondu, pasūtīt grāmatas. Bibliotēkai ir mūsdienīgs un plašs piedāvājums. Tikko piereģistrējās pirmais klients, kas no mājas izmanto Britānijas datu bāzi. Jau kopš aprīļa Madonas novada bibliotēkā bez maksas pieejama datu bāze Encyclopaedia Britannica Library Edition, taču saviem reģistrētajiem lasītājiem piedāvājam arī attālināto piekļuvi šai datu bāzei, un jaunie cilvēki to novērtē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.12.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto