21. novembrī biedrības „Mēs saviem bērniem" deju kolektīvs „Mazais cilvēciņš" svinēja 15 gadu jubileju. Jau no pašiem pirmsākumiem kolektīvā dejo bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām un viņu vecāki. Šāds kolektīvs šobrīd ir vienīgais Latvijā.
Ideja kolektīva dibināšanai ir aizgūta no Vācijas. Pašā iesākumā dejoja 14, šobrīd – jau 29 dalībnieki. Kolektīva dalībnieki ir ne tikai no Madonas novada, bet arī no Lubānas novada, kuri dejo no pašiem pirmsākumiem, kā arī no Lizuma.
Kolektīvam pirmos deju soļus sāka mācīt Laimdota Andersone, tad viņas aizsākto pārņēma Indra Spalviņa-Pavļukeviča. Pēc pāris gadiem kolektīvu sāka vadīt Lienīte Ozolniece. Nu jau gandrīz trīs gadus kolektīvu vada Zeltīte Dūrīte. Pirms vairākiem gadiem deju kolektīvam pievienojās arī ansamblis, kurā dzied bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām un viņu vecāki. Šobrīd ansambli vada Laila Jēkabsone. Kolektīvs ir ļoti saliedēts.
„Mazais cilvēciņš" ir vairākkārt piedalījies dažādos festivālos, viens no tiem bija „Solis", tad sekoja integratīvās mākslas festivāli „Nāc līdzās" Valmierā un Rīgā. Kolektīvs ir piedalījies X un XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Rīgā. Esam bijuši arī festivālā „Latvju dienas Slovākijā", koncertējuši Lietuvā, vairākus gadus piedalījušies festivālā „Zilā cerību puķe" Viļānos, biedrības „Aicinājums tev" rīkotajos dziedāšanas svētkos Siguldā. Piedalījāmies festivālā „Likteņupe" Likteņdārzā.
Esam uzstājušies dažādos labdarības koncertos: Baldones SAC, Barkavas pansionātā, Lubānas SAC, Rupsalas SAC, Jēkabpils sociālajā centrā, Aglonas vidusskolā, Rīdzes pamatskolā.
Pagājušajā rudenī „Mazais cilvēciņš" sniedza divus koncertus uz kuģa „Tallink". Deju kolektīva svētku koncertu kuplināja biedrības ansamblis, Kristaps Vēvers ar kolēģiem un Kristīne Šomase ar grupu. Kristaps ir arī vairākas reizes koncertējis kopā ar mūsu kolektīvu. Savukārt Kristīne Šomase jau otro gadu sniedza labdarības koncertu. Paldies viņiem!
15. jubilejas svinēšanas reizē kolektīvu sveikt bija ieradušies: pirmā biedrības vadītāja Ingrīda Evelone, skolotājas Indra Spalviņa-Pavļukeviča, Lienīte Ozolniece, pirmā ansambļa vadītāja Solveiga Stafecka, Madonas sociālā dienesta pārstāve Inese Zālīte, J. Simsona Madonas mākslas skolas direktore Kristīne Šulce, Madonas BJC direktore Gunita Kļaviņa, Staņislava Pommere, kā arī Madonas novada pašvaldība. Kolektīvu sveica draugu biedrības „Cerību spārni" valdes priekšsēdētāja Eva Viļķina ar biedrības pārstāvjiem.
Biedrība „Mēs saviem bērniem" saka lielu paldies Madonas novada pašvaldībai, kas atbalstījusi deju kolektīvu gan finansiāli, gan piešķirot autobusu, kā arī Lubānas novada pašvaldībai. Biedrība pateicas arī pasākuma atbalstītājiem: SIA „Saukas kūdra", ZS „Lazdas"- Aldai Jansonei, Madonas kultūras namam, Madonas novada domes deputātei Valdai Kļaviņai.
Paldies par atbalstu PII „Saulīte" vadītājai Daigai Elgai Ābolai par iespēju izmantot bērnudārza zāli mēģinājumiem! Paldies koncertprogrammas veidotājai skolotājai Zeltītei Dūrītei!