No 29. oktobra līdz 2. novembrim septīto reizi Daugavpilī notiek Daugavpils Zinātnes festivāls.
To organizē Daugavpils Universitātes un Dabas izpētes un vides izglītības centrs. Šogad festivāla tēma ir „Par un ap Enerģiju".
7. Daugavpils Zinātnes festivāla koordinatore Diāna Soldāne laikrakstam atklāj, ka festivāla mērķis ir vienkāršā, uzskatāmā un saprotamā veidā parādīt, ka zinātne nav kaut kas tāls, netverams un neizprotams, bet gan ir pieejama ikvienam. Festivāla laikā ikvienam apmeklētājam būs iespēja uzzināt dažādas interesantas lietas par cilvēka organismu, par neglīto mākslā, par OSCar – pirmo elektrisko mašīnu, kas finišējusi Dakaras rallijā, iemācīties pareizi vingrot, zīmēt Sumi-E tehnikā, noskaidrot, kāda enerģija valda arhitektūrā, džeza mūzikā un pat tējas glāzē, kā veidojas divdimensiju un trīsdimensiju attēli, kāda ir laimīgas dzīves pozitīvā enerģija. Apmeklētāji varēs piedalīties dažādās interaktīvajās spēlēs, radošajās darbnīcās, konkursos, atklātajās lekcijās, diskusijās, semināros, apmeklēt koncertus un meistarklases. Kopumā organizatori piedāvās vairāk nekā 40 dažādu aktivitāšu, kurās varēs piedalīties, sākot jau no 3 gadu vecuma.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.10.2012.
Autore: INESE ELSIŅA