Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Daudzviet talko, daudzviet pārceļ

Redakcija

Autors • 30.04.2013.

Daudzviet talko, daudzviet pārceļ
Burtu lielums

Nelabvēlīgie laikapstākļi pagājušajā sestdienā ieviesa korekcijas Lielās talkas norisē – daudzviet tika talkots, bet daudzviet iecerētā teritoriju sakopšana tika pārcelta uz siltākajām un saulainākajām dienām.

Kā liecina Lielās talkas organizatoru apkopotā informācija, talkā šogad ir piedalījušies apmēram 85 tūkstoši iedzīvotāju. Daļa strādājusi arī 20. aprīlī, kas bija sākotnēji noteiktais Lielās talkas datums, gan arī turpmākajās dienās. „Nav svarīgs datums, svarīgi ir sakopt vidi un izdarīt labu darbu," ir atzinusi arī Lielās talkas darba grupas vadītāja Vita Jaunzeme.
Arī talcinieki mūspusē, kur rīta pusē stipri līņāja, nozīmētajās pulcēšanās vietās ieradās ne tikai ar grābekļiem un cimdiem, bet arī lietussargiem.
Madonā tos sagaidīja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris un novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja vietniece Gita Lutce. Talcinieku vidū, kurus nebija nobiedējis lietus, bija sastopams gan Madonas novada domes deputāts Kaspars Udrass, gan novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītājs Jānis Kļaviņš un Madonas kultūras nama vadītāja Skaidrīte Strade, gan pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki un citi madonieši, kuri bija gatavi strādāt, neraugoties uz slapjo un auksto laiku.
– Nolēmām tomēr atnākt un pārliecināties, vai talka notiks vai tiks pārcelta uz vēlāku laiku, lai zinātu, kad atkal jāierodas. Mums bija doma strādāt Mīlestības graviņā. Savukārt darbavietas apkārtne – Madonas pirmsskolas izglītības iestādē „Priedīte" – tika sakopta, negaidot noteikto talkas dienu, – pastāstīja madoniete Dzidra.
– Reizi gadā var taču atnākt, lai pastrādātu arī visi kopā. Pēc tam, redzot sakopto apkārtni, pašiem ir prieks, ka pilsēta kļuvusi tīrāka un skaistāka. Es talkā biju nodomājusi piedalīties pirmoreiz. Iepriekšējos gados, tā kā strādāju maiņās, to nevarēju. Toties šogad ir iespēja piedalīties, bet nav veicies ar laik-apstākļiem, – atzina madoniete Ingūna.
Iepriekš izsludinātajā talkošanas vietā Madonā piestāja arī „Rimi" organizētais autobuss. Talciniekus uzmundrināja gan lielisku mūziķu priekšnesums, gan „Rimi" sarūpētais cienasts – pīrādziņi un limonāde.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.04.2013.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px