Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Daudzi joprojām neizmanto “pulkstenīšus”

LAURA KOVTUNA

Autors • 02.01.2018.

Daudzi joprojām neizmanto “pulkstenīšus”
Burtu lielums

Daudziem veikalu „Rimi", „Drogas", tirdzniecības centra „Konzums" un citu tirgotāju apmeklējums joprojām saistās ar neziņu – vai būs, kur novietot automašīnu? Šis stāvlaukums, ko laikrakstā „Stars" esam aprakstī-juši jau vairākkārt, ir iecienīts gan madoniešu, gan iebraucēju vidū, un nereti – ne tikai lai dotos iepirkties uz šiem veikaliem, bet gan lai atstātu savu spēkratu ilgstošai stāvēšanai.

Jau nepilnu gadu, iebraucot stāvlaukumā, uzstādīta ceļu satiksmes zīme, kas paredz – auto šai vietā atļauts novietot tikai uz stundu, šoferim norādot ierašanās laiku satiksmes „pulkstenī" vai uz lapiņas, kas novietota uz automašīnas priekšējā paneļa.
Pirmssvētku laikā par šo kārtību informatīvā akcijā kārtējo reizi šoferiem atgādināja arī Madonas novada pašvaldības kārtībnieki Gatis Kušķis un Iveta Vāvere. Kā novērojuši kārtībnieki un Madonas novada pašvaldībai ziņojuši iedzīvotāji, ļoti bieži šai stāvlaukumā apzinīgajiem autovadītājiem nav kur atstāt savus braucamrīkus, kamēr citi auto novietojuši, neievērojot Ceļu satiksmes noteikumus un nenorādot savu ierašanās laiku. Saprotams, arī transportlīdzekļu ceļu satiksmē kļūst tikai arvien vairāk, līdz ar to stāvlaukums nereti ir pārpildīts. Tikmēr, kārtībnieki uzsver, turpat blakus esošais stāvlaukums pie tirdzniecības centra „Konzums" (pie dzelzceļa sliedēm) visbiežāk stāv pustukšs, kaut gan tajā stāvēšanas ilgums nav ierobežots.
– Pirms svētkiem kārtējo reizi autovadītājus informējām par to, ka „Rimi" stāvlaukumā auto atļauts novietot tikai uz stundu un par savu ierašanās laiku jānorāda informācija satiksmes „pulkstenī" vai tam jābūt uzrakstītam uz lapiņas un novietotam uz priekšējā paneļa. Kamēr veicām informatīvo akciju, novērojām, ka autovadītāji „pulkstenīšus" uzliek. Diemžēl jau nākamajā dienā, kad kārtībnieku klātbūtne nebija manāma, „pulkstenīši" logā bija salikti vien retajam, – pauda Iveta Vāvere.
Cilvēciski var saprast – tuvojās svētki, cilvēki steidzās un par tādu „sīkumu" varbūt arī nepiedomāja. Tomēr teicienu „Jauns gads – jauna dzīve" kārtībnieki grasās attiecināt arī uz šo problēmsituāciju. Iveta Vāvere atklāja: – Informatīvās akcijas ir rīkotas vairākkārt, autovadītāji ir pietiekami brīdināti, esam pat dalījuši „pulkstenīšus", ko novietot uz priekšējā paneļa, lai noteikumi tiktu ievēroti. Jāteic, ka turpmāk sāksim piemērot Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK) paredzēto soda mēru par šādu pārkāpumu, kas ir 30 eiro. LAPK neparedz brīdinājumu kā administratīvo atbildību par stāvēšanas ilguma neievērošanu un ierašanās laika nenorādīšanu, bet gan tikai iepriekš minēto naudas sodu.
Kārtībnieki aicina autovadītājus būt apzinīgiem, neaizbildināties ar nezināšanu, bet gan ievērot uzstādītās ceļa zīmes, iebraucot „Rimi" stāvlaukumā. Jāpiebilst, ka arī pie lielveikala „Supernetto" atsevišķās stāvvietās atļauts stāvēt tikai pusstundu, un autovadītājiem ir jānorāda informācija par savu ierašanās laiku. Pārkāpumu gadījumā autovadītājiem tiks sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, un administratīvā atbildība ir 30 eiro naudas sods.

3.01.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px