No 1. septembra daudzbērnu ģimenes varēs saņemt atlaidi 20% apmērā, iegādājoties arī abonementa biļeti braucienam reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos.
Kā informē VSIA „Autotran-sporta direkcija" sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone, šī atlaide summēsies ar šobrīd jau esošajām autobusu un vilcienu abonementa biļešu atlaidēm. Iegādājoties abonementa biļeti vai biļeti vienam braucienam, daudzbērnu ģimenes locekļiem arī turpmāk būs jāuzrāda 3+ Ģimenes karte un dokuments, kas apliecina, ka konkrētais pasažieris ir tiesīgs atlaidi saņemt. No 1. septembra bērni līdz 15 gadu vecumam atlaidi varēs saņemt, uzrādot ne tikai pasi vai ID karti, bet arī skolēnu apliecību. Attiecīgajiem dokumentiem jābūt līdzi arī brauciena laikā, gadījumā, ja sabiedriskā transporta kontrolieri lūdz uzrādīt biļeti un apliecināt pasažieri tiesības saņemt atlaidi.
Sākot ar šā gada 1. jūliju, daudzbērnu ģimenes locekļi varēja saņemt atlaidi 25% apmērā no vienas biļetes cenas braucienam vietējās nozīmes un starppilsētu maršrutu autobusos un vilcienos. Savukārt no 1. septembra attiecīgajai pasažieru kategorijai būs iespēja iegādāties arī abonementa biļeti, saņemot atlaidi 20% apmērā. Šī atlaide summēsies ar jau esošajām abonementa biļešu atlaidēm, un reģionālo maršrutu autobusos atlaide ir līdz 20%, bet vilcienos – līdz 35%, kas nozīmē, ka daudzbērnu ģimenes varēs saņemt atlaidi kopumā pat 40% vai 50% apmērā. Abonementa biļetes šobrīd ir pieejamas visos AS „Pasažieru vilciens" dzelzceļa pārvadājumu maršrutos un vairāk nekā 500 reģionālo autobusu maršrutu.
Ar jautājumiem par apliecības 3+ ?imenes karteĢimenes karte saņemšanu un izmantošanas kārtību lūdz vērsties Sabiedrības integrācijas fondā, zvanot uz tālruni 67281752 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected].
25.08.2017.