Vairāki patīkami notikumi pēdējā laikā norisinājušies Madonas pansionātā. Aizvadītajā nedēļā Madonas pansionāta darbinieki un vairāki iemītnieki devās skaistā atpūtas ekskursijā uz Zemgali. Ar Madonas rajona padomes atbalstu pansionātā pirms neilga laika noritēja remonts. Tika remontētas gan higiēnas telpas, gan istabiņas, gan gaiteņi un arī pansionāta ieeja.
Par ekskursiju un tajā gūtajām emocijām stāsta Madonas pansionāta direktore Rasma Dzintra Ozoliņa: – Ekskursija vairāk bija paredzēta pansionāta darbiniekiem, bet mēs līdzi paņēmām arī stiprākos pansionāta iemītniekus, jo tomēr mērojām garu ceļu. Vecam cilvēkam tas ir liels pārbaudījums. Darbinieces šeit strādā pietiekami smagi, tāpēc kā mazu atslodzi piedāvāju šo ekskursiju. Cilvēki, kas kādreiz ir saskārušies ar šāda veida darbu, saprot tā smagumu un atbildību. Šoreiz nolēmām, ka dosimies tālākā ekskursijā. Braucām apskatīties Zemgali. Vispirms iegriezāmies Mazo dzīvnieku dārzā. Īpaši skaists bija putnu dārzs. Laiks bija brīnišķīgs un varējām visu rūpīgi apskatīties. Pansionāta iemītniekiem tur ļoti patika. Tālāk ceļš veda uz vienu no vecākajām alus darītavām Latvijā – Lodiņu alus darītavu, kur mums parādīja alus tapšanas procesu. Nobaudījām tur ražoto kvasu. Bija arī neliela degustācija – alus, siers, pīrāgi un kvass. Diemžēl Lodiņu alus darītavā ražotie produkti mūsu rajonā nav pieejami. Ceļu turpinājām uz Rundāles pili. Tur viss ir kā pasakā. Īpaši patika dārzs un centrālā strūklaka. Dārzā krāšņi ziedēja peonijas. Daudzas agrāk pat nebiju redzējusi. Protams, arī rozes apbūra ar savu krāšņumu. Pils telpas pārsteidza ar skaistajām zālēm, gleznām un zīmējumiem. Manuprāt, pils apmeklējums bija ļoti jauks, jo gan darbinieces, gan iemītnieces bija smēlušās daudz pozitīvās enerģijas. No Rundāles devāmies uz Bausku. Apskatījām pilsdrupas, aizgājām uz Mūsu un Mēmeli. Bija patīkams novakars, klusums un miers. Vārdos nav aprakstāmas izjūtas, kādas bija ekskursijas laikā. Pansionāta darbinieces bija pelnījušas šo ekskursiju. Diemžēl mēs visi nevaram aizbraukt, kādam jāpaliek pansionātā, jo ir cilvēki, kuriem tik tāls ceļš ir apgrūtinājums un šeit par viņiem kādam ir jāparūpējas. Ar transportu mums palīdzēja Kalsnavas pašvaldība, par ko jāsaka viņiem liels paldies. Tā mums nebija pirmā ekskursija. Esam apskatījuši arī rajona ievērojamākās vietas. Tālākiem izbraucieniem mums diemžēl trūkst finansiālā atbalsta, tāpēc tik bieži tos nevaram atļauties. Paldies jāsaka rajona padomei par atbalstu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 19.06.2008.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
OĻĢERTA SKUJAS foto