Trešdien, 1. jūlijā, Latvijā uz pirmajām sēdēm pulcējās jaunievēlētie pašvaldību deputāti, lai darbu varētu uzsākt jaunās novadu un republikas pilsētu pašvaldības.
Īstenojot vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālo reformu, Latvijā turpmāk būs 118 pašvaldību – 109 novadi un 9 republikas pilsētas (Rīga, Jūrmala, Valmiera, Liepāja, Ventspils, Rēzekne, Daugavpils, Jēkabpils un Jelgava).
Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns, sveicot jaunievēlētos pašvaldību deputātus, norāda, ka priekšā ir lielas atbildības laiks, ne tikai risinot ar pašvaldību ikdienas darbu saistītus jautājumus, bet arī mērķtiecīgi domājot par iespējām, kā veicināt izaugsmi plašākā teritorijā.
„Nodrošinot novadu pašvaldību attīstību kopumā, jāspēj saskatīt arī katras mazās teritoriālās vienības nākotni. Ņemot vērā iedzīvotāju intereses, konkrētās teritorijas īpatnības un esošās infrastruktūras priekšrocības, jebkurā jautājumā strauji mainīgos apstākļos jārod labākais un ekonomiski izdevīgākais risinājums. Esmu pārliecināts, ka jaunie pašvaldību deputāti darīs visu iespējamo, lai vairotu iedzīvotāju uzticību pašvaldībām, un ticu, ka, strādājot kopā, par spīti sarežģītajai ekonomiskajai situācijai valstī mēs īstenosim galveno mērķi – nodrošināsim iedzīvotājiem pieejamus un arvien kvalitatīvākus pakalpojumus," akcentē ministrs.
Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) aicināja pirmajā novada domes sēdē lemt arī par novada domes pastāvīgo komiteju ievēlēšanu un divu pastāvīgu komiteju izveidi: finanšu un sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komiteju. Tāpat RAPLM norādīja, ka būtu nepieciešams lemt par novada administratīvā centra noteikšanu, bijušo vietējo pašvaldību budžetu apvienošanu, pašvaldības nolikumu un citiem novada darba sākšanai nozīmīgiem jautājumiem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 04.07.2009.