2014. gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas jau pieder vēsturei. Vēlēšanu komisijas tagad var nedaudz uzelpot – nākamais pārbaudījums, kad būs jāvēlē 12. Saeima, notiks tikai rudenī.
Gatavojoties EP vēlēšanām, Madonas novadā tika izveidotas 18 vēlēšanu iecirkņu komisijas, kuru sastāvs salīdzinājumā ar iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām ļoti maz mainījās, un tās mūspusē, var teikt, jau gadiem ilgi darbojas kā labi ieeļļots mehānisms. Turpretī Madonas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājai Evitai Zālei un lielā mērā arī visai viņas vadītajai komisijai nupat notikušās EP vēlēšanas bija pirmās „ugunskristības".
– Jā, pēc pašvaldību vēlēšanām pērn Madonas novada vēlēšanu komisijā notika diezgan būtiskas izmaiņas – no septiņiem komisijas locekļiem pieciem šis pienākums tika uzticēts pirmoreiz, – uzsvēra Evita Zāle. – Pirms tam novada vēlēšanu komisijā bija darbojusies tikai Kristīna Gribonika un Inese Kohanova, kuru iepriekšējā pieredze, protams, lieti noderēja arī šajās vēlēšanās. Bet pārējais sastāvs tika ievēlēts no jauna, tiesa, daļa – jau ar vēlēšanu iecirkņu komisijas darba pieredzi.
– Vai līdz šā gada EP vēlēšanām pašai kādreiz bija jau sanācis piedalīties vēlēšanu organizēšanā?
– Savulaik vēl Madonas pilsētas domes laikos kā piesaistītā persona (palīgs) esmu strādājusi vēlēšanu iecirkņa komisijā Madonas kultūras nama filiālē „Vidzeme", bet pienākumi, kas toreiz bija jāveic, diezgan būtiski atšķiras no šajās vēlēšanās darāmā. Arī atbildības pakāpe tagad ir daudz augstāka. Taču jau toreiz, strādājot iecirkņa komisijā, sapratu, ka rezultātu apkopošana, balsu skaitīšana, pats vēlēšanu process ir ļoti interesants, kaut gan vienlaikus tas ir arī ļoti intensīvs, dinamisks darbs un liels izaicinājums, no kā dzīvē nekad neesmu vairījusies. Man patīk grūti uzdevumi, iespēja gūt jaunu, vērtīgu pieredzi, tāpēc esmu pateicīga Madonas novada domes deputātiem par dāvāto uzticību, apstiprinot novada vēlēšanu komisijas sastāvā. Savukārt komisijas locekļi bija tie, kas pirmajā sēdē ievēlēja mani par komisijas priekšsēdētāju. Arī komisijas sekretāres pienākumi pirmoreiz tika uzticēti pašvaldības administratīvās nodaļas vadītājai Laimai Liepiņai.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.06.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto