Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Darbojas deju skola “Saulīte”

Redakcija

Autors • 22.06.2010.

Darbojas deju skola “Saulīte”
Burtu lielums

Deju skolai „Saulīte" paskrējis pirmais pastāvēšanas gads. Pirms tam deju pedagogs Artis Birks bērnudārza „Saulīte" bērniem sporta dejas mācīja interešu pulciņa ietvaros, kopš septembra tas notiek jaunā formācijā.

Privātajā deju skolā „Saulīte" dejot var mācīties ne tikai mazuļi, pie deju skolotāja sporta dejas iespējams apgūt visu paaudžu dejot gribētājiem.

– No bērnudārza audzēkņiem dejot mācās apmēram 50 bērnu, – tiekoties pastāstīja Artis Birks.

– Viss nereti mainās – vieni bērni nāk klāt, citi – aiziet. Varu pateikties iestādes vadītājai Daigai Ābolai, ka viņa šai zālē atļauj strādāt. Mēģinājumi pamatā notiek divreiz nedēļā, ir bērni, kas dejo trīsreiz nedēļā. Ar novada domes atbalstu „Saulītē" varam darboties bez īres maksas.

Aicināts nosaukt galvenos „vaļus", uz kā balstās pirmie soļi sporta deju pasaulē, Artis Birks teica: – Bez vecākiem šai sporta veidā neko nevar panākt. Ļoti svarīga ir vecāku izpratne un atbalsts. Otrs – sākumā daudzi domā, ka šis prieks ir ļoti dārgs. Protams, gluži bez līdzekļiem iztikt nevar, bet kādreiz bija jāpērk smalkas kleitas un kurpes, viss notika šiki, tagad dejojam daudz vienkāršākos tērpos. Turklāt maksa par nodarbībām ir simboliska – mēnesī bērnu vecāki maksā Ls 1.

Par piedalīšanos konkursos gan esot jāmaksā dalības maksa, bet iespēja piedalīties dažāda līmeņa sacensībās un skatēs ar Madonas vārdu ikvienam dejotājam ir jauna pieredze un stimuls treniņiem mēģinājumos.

– Ne tik sen piedalījāmies sporta deju konkursā Ērgļos, – sacīja skolotājs. – Sacensībās uzstājās dejotāji arī no Cēsīm, Aizkraukles, Rīgas un Ērgļiem. Transportu aizkļūšanai uz Ērgļiem deju skolas „Saulīte" bērniem sponsorēja novada dome. Braucam arī uz citām sacensībām – Cēsīs, Valkā, Aizkrauklē. Turklāt braucam ne tikai lai piedalītos, mēs braucam, lai uzvarētu.

Tikšanās laikā deju skolas bērni patiešām varēja palepoties – viņi rādīja medaļas, ko sapelnījuši sacensībās. Visiem bija, ko parādīt, un līdzīgi plāni esot arī nākamajā gadā.
Uz jautājumu, cik deju sacensībās ir jādejo, Artis Birks atklāja: – Gada sākumā mazie dejotāji dejo 2 dejas, pavasarī – jau 4-6 dejas. Kurš ir labākais vecums sākt treniņus sporta dejās? Optimālais variants ir 5 gadi, bet trenējas bērni, sākot no 4 gadu vecuma.

Sarunas gaitā sporta deju skolotājs pievērsa uzmanību vēl kādam novērojumam: – Ir vecāki, kas saviem bērniem vēlas visu: sporta dejas, tautiskās dejas, mūzikas un mākslas skolu. Mana pieredze rāda, ka vai nu bērns dejo tautiskās dejas, vai sporta dejas, deju jomā šie virzieni ir divas dažādas lietas. Nevajag pārforsēt un iecerēt pārāk daudz.

Kad aprunājos ar vecākiem, Agneses Aizpurietes māmiņa Viktorija neslēpa, ka meita dejo salīdzinoši nesen, bet jau pabijusi sacensībās Ērgļos, Lauterē, Aizkrauklē. „Agnese pagaidām ieguvusi 2. vietas, bet svarīgi, ka viņai dejot patīk, līdz ar to turpinās dejot arī skolas laikā. Iemācītais noderēs visai dzīvei: stāja, soļi, standartdejas – tas viss ir vērtīgi un paliekoši." Mājinieki ievērojuši, ka, pateicoties treniņiem, Agnesei uzlabojusies stāja. Tas gan prasot uzcītību arī no pašas, jo treniņos aizsāktais jāturpina mājās. Interesanti, ka Agneses māmiņa jaunībā arī dejojusi sporta dejas. „Dejojām vienā kolektīvā ar Arti Birku – pie skolotāja Gunta Dulpiņa. Šobrīd Artis dara labu un vajadzīgu darbu – strādā ļoti pamatīgi, nodarbības ar katru pāri notiek arī individuāli."

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 22.06.2010.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px