Apritējis gandrīz jau gads, kopš Madonā tika uzbūvēta šķirošanas-pārkraušanas stacija.
– Darbu uzsākām pagājušā gada 12. martā, bet dalīto atkritumu šķirošana Madonas novadā notiek kopš rudens, kad septembra beigās Madonas pilsētā un pagastos tika uzstādīti divu veidu atkritumu konteineri. „Zaļais" konteiners ar uzrakstu „Dalītie atkritumi" ir domāts papīram, laikrakstiem, žurnāliem, polietilēnam, PET dzērienu pudelēm, kartonam un citiem līdzvērtīgiem atkritumiem, bet „Zilais" ar uzrakstu „Stikls" – stikla pudelēm un burkām (ar noņemtiem vākiem) vai to lauskām, – vaicāts par atkritumu šķirošanu, sarunas sākumā atzīmē Vidusdaugavas SPAAO Madonas šķirošanas-pārkraušanas stacijas pārzinis Guntars Dzenis.
Viņš atzīst, ka daļa iedzīvotāju ir aktīvi iesaistījušies atkritumu šķirošanā un dalīto atkritumu konteineri piepildās samērā ātri. Madonas pilsētā tie tiek izvesti vidēji vienu reizi divās nedēļās, bet pagastos – reizi mēnesī vai nedaudz retāk.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.02.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto