Gandrīz desmit dienas ieilgusī tveice izmocījusi dārzus, mazdārziņus, sējumus un arī cilvēkus. Meklējam pavēni, pilienus un tabletes, cenšamies nenokavēt laika ziņas, klausāmies laika vērotāju sasaukšanos, gaidām lietu, kas atnestu vismaz nedaudz vēsuma.
Kad 2009. gada augustā "Stiebriņos" nolēmām arī pēc gada tikties vasaras pilnbriedā, neparedzējām tādu tveici. Zinot labiekārtoto atpūtas vietu "Ozolkalni" pie Līdēres ezera, kas ir Volnianko ģimenes īpašums, cerējām, ka jūlija saule mūs nenogurdinās. Nevīlāmies, jo bērzu paēnā piecas stundas paskrēja ātri.
Mēs – tie bijām daļa Liezēres un Aronas pagasta pensionāru, arī pašdarbnieku, tāpat Jumurdas pagasta pārvaldes vadītāja Agita Opincāne un Jumurdas teātra dāmas.
Ne tikai karstais laiks, bet arī kultūrsastrēgums mūsu pagastā nedēļas nogalē biedēja. Vai Dievam dienu trūkst? Piektdien iesvētījām Līdēres kapu kapliču, sestdien Kusā pagasta sporta svētkos pulcējās pārsvarā gados jauni censoņi, bet mēs – ezermalā. Uz Aronas pagasta pārvaldes atbalstu varam paļauties vienmēr – būs transports dalībniekiem un šoferis – pagasta saimnieks Aigars Breidaks, kopā ar mums arī kultūras nama direktore Rudīte Prikule, pasākuma reklāmas veidotāja un viena no kopzupas autorēm, kā arī atsaucīgā sociālā darbiniece Lolita Tipaine.
Varētu rasties jautājums: "Vai tikai sauļojāties, peldējāties un pusdienojāt kopā?"
Ne tikai. Dalījāmies prasmēs un iemaņās, darbojāmies radošajās darbnīcās. Valdas Aronietes vadītajā darbnīcā "Daba ārstē" iepazinām ārstniecības augus, Benitas Naudiņas darbnīcā "Kustības uztur formā" staipījāmies, vicinājām rokas un kājas, lai justos labi vēl ilgu laiku, Dzidras Petrovas "Floristu darbnīcā" veidojām ziedu kompozīcijas, dažas pat ar priekšvēlēšanu un politisku pieskaņu, Zaigas Gailītes darbnīcā "Rokdarbnieces" sapratām, kā top Zelgauskas puses sieviešu skaistie plecu lakati, daža mācījās tamborēt pīnīti un stabiņus, bet Zane Imša "Tautiskajos rotaļdančos" interesentiem atkārtoja vecu veco "Cūkas driķos".
Dziesmas un smiekli vienoja gan vecos, gan jaunos. Paldies Ivetai Bērziņai un viņas dziedošajām "Mārtiņrozēm", Zanei Imšai un viņas meitiņai Mārai, "Jautrajām mājsaimniecēm" – dejotājām no Liezēres, teātra spēlētājām no Ozoliem par izrādi "Skatītājas" un Kusas meitenēm par izrādi "Pavļiku gaidot", Gunta Dobuļa ansamblim "Madaras" no Zelgauskas, Lailai Jēkabsonei un ansambļa "Mežābeles" dziedātājām un koncerta vadītājam, liezērietim, Rīgas Kultūras koledžas studentam Jānim Cīrulim.
Kad ansambļu dziesmai pievienojās dziedošais atpūtnieks no Bauskas novada ar ģitāru, mirklī tika nodibināts ansamblis "Fiksais variants" un dziedājām visi. Uz ugunskura vārītā zupa izrādījās ļoti garšīga, bet tikai, nokļuvuši mājās, sapratām, cik patiesībā karsta bijusi diena, jo "Ozolkalnos" to nemanījām.
Pateicamies par pretimnākšanu un iespēju atpūsties Kristīnei un Jorenam Volnianko. Andas Līces vārdiem "Norimt. Ļaut abām rokām satikties klēpī. Lai parunājas kreisā ar labo…Atskaidroties…" Patiešām. Vai nu mazums no pavasara līdz 17. jūlijam paveikts!
Autore: LAIMA VANAGA
RUDĪTES PRIKULES foto