Kā informējām iepriekšējā laikraksta numurā, sestdien notika Centrālās vēlēšanu komisijas sēde, kurā izskatīja līdz ceturtdienai saņemtās sūdzības par pašvaldību vēlēšanu rezultātiem, tai skaitā arī no Madonas novada.
CVK sēdē piedalījās arī Madonas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ārija Valda Brilovska, Praulienas vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs Edmunds Teniss un sūdzības iesniedzējs, politisko partiju apvienības „Saskaņas centrs" deputāta kandidāts Jānis Garbovskis.
Pavisam CVK tika iesniegtas sūdzības par vēlēšanu rezultātiem desmit pašvaldībās – Jūrmalā, Alojas, Babītes, Ķekavas, Līvānu, Olaines, Madonas, Riebiņu, Saulkrastu un Viļānu novadā. Sestdien CVK izskatīja astoņas sūdzības (vienu atsauca, bet vienā netika pieprasīta vēlēšanu rezultātu atcelšana). Visas astoņas sūdzības CVK sēdē tika noraidītas, jo no uzklausītajām liecībām netika gūta pārliecība, ka ir notikuši tādi vēlēšanu pārkāpumi, kas ir ietekmējuši vēlēšanu rezultātu.
Šajās vēlēšanās pirmo reizi spēkā ir nosacījums, ka vēlēšanu rezultāti vispirms apstrīdami CVK, nevis tiesā.
Tiesības apstrīdēt ir kandidātu sarakstu iesniedzējiem un deputātu kandidātiem.
CVK saņemtās sūdzības jāizskata triju dienu laikā. Savukārt CVK lēmumu triju darbdienu laikā iespējams pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā, kurai lieta jāizskata septiņu dienu laikā. Tiesas pieņemtais lēmums ir galīgs un vairs nav pārsūdzams.
Vakar sazinājāmies ar Jāni Garbovski un jautājām, vai viņš izmantos likumā paredzētās tiesības, uz ko saņēmām atbildi, ka viņš CVK lēmumu Administratīvajā apgabaltiesā nepārsūdzēs, jo viņa rīcībā nav dokumentālu pierādījumu, bet bez tiem tiesā neesot ko darīt.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA