Ikdienā lepojamies ar Madonu kā sakoptu un skaistu pilsētu, taču vietējie iedzīvotāji zina daudzas vietas, kas ir kā neglīta atkāpe no normas. Tā, redakciju sazvanīja Gaujas ielas iedzīvotāja, lai paustu sašutumu par „nelegālo izgāztuvi" starp Gaujas ielas 1 un 3 mājām.
Tur jau gadiem tiekot izmesti maisi ar atkritumiem, pēc vētras bijuši sakrauti zari, taču nesen tomēr īpašuma atkritumu kaudze, par laimi, tikusi aizvākta. Skaidrs, ka atkritumi neuzrodas no zila gaisa, un šajā sakarā madoniete pagājušajā nedēļā piedzīvojusi nepatīkamu atgadījumu: – Stāvēju savas mājas pagalmā un redzēju, ka pie pretējās mājas piestāj mašīna, izkāpj kāda sieviete un ielidina savu atkritumu maisu kaimiņu mājas pagalmā. Tas uzdzina patiesas dusmas, jo tajā vietā teritorija ir sakopta, paši mājas iedzīvotāji savus atkritumus izmet atkritumu konteineros, bet tie, redz, todien bija pilni, tāpēc sieviete atļāvās maisu vienkārši mest konteineru virzienā. Tādu nekaunību nevar pieļaut, tāpēc fiksēju automašīnas numura zīmi, par notikušo informēju Madonas policiju un saņēmu atbildi, ka notikušais tiks izskatīts.
Gaujas ielas iedzīvotāja rūpīgi seko tam, lai apkārtne būtu sakopta, tīra, tagad grābj lapas – arī nedaudz blakus teritorijā, Raiņa ielā 22, kas ir pamesta un tās šķūnīšos ir apmetušies bezpajumtnieki.
– Šķūnīšos agrāk dzīvoja bezpajumtnieks un turpat arī pagājušajā gadā nomira. Tagad blakus šķūnīšos, kas atrodas tieši aiz manas mājas sētas, ir apmetušās divas sievietes – turpat uz matrača viņas guļ, pīpē, dzer. Nesaprotu, kā cilvēki var dzīvot šādos apstākļos. It kā jau ar savu uzvedību bezpajumtnieces mani netraucē, bet cik gan vajag, lai šķūnīši aizdegtos? Mājiņā, kas atrodas Raiņa ielas 22 pagalmā, reizēm uzturas Zigis, un tur ir savilkti visādi krāmi. Esmu teikusi, lai viņš tos vismaz novāc, bet vēl joprojām krāmu kaudze un pussabrukušie, piemēslotie šķūnīši, manuprāt, bojā pilsētas skatu – atrodamies taču tik netālu no kultūras nama, bērnudārza, – stāstīja Gaujas ielas iedzīvotāja.
Sazinājos ar Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciālisti Gitu Lutci, kas komentēja situāciju saistībā ar Raiņa ielu 22: – Šādas informācijas manā rīcībā iepriekš nebija, bet tagad noteikti ar kārtībnieku dosimies apskatīties, kas tur notiek. Ja minētais apstiprināsies, sūtīsim brīdinājuma vēstuli īpašniekam, jo savs īpašums ir jāsakārto un jānodrošina, lai tajā neiekļūst nepiederošas personas. Ja uz brīdinājumu nebūs attiecīgās reakcijas, būs jāsastāda administratīvais protokols.
Madonas pilsētas noteikumi paredz, ka ēkas, kuras uz nenoteiktu laiku ir neapdzīvotas un kurās nenotiek saimnieciskā darbība, ir noslēdzamas (ieejas un pagrabu durvis aizslēgtas, logi aizvērti vai aiznagloti) un to teritorijas aizžogojamas, lai novērstu nepiederošu personu iekļūšanu un uzturēšanos tajās. Nav pieļaujama atkritumu uzkrāšanās šajās ēkās vai pie tām.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto