Pagājušā gada nogalē Saeimas nama sarkanajā zālē norisinājās diskusija „Saeima cilvēkiem ar invaliditāti". Šo diskusiju rīkoja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija un Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO, atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti.
Diskusija tika veltīta pirmajam Latvijas Republikas ziņojumam par Apvienoto Nāciju Organizāciju (ANO) Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām īstenošanu.
ANO Ģenerālā Asambleja 2006. gada 13. decembrī pieņēma rezolūciju, ar kuru tika akceptēta Vispārēja konvencija par personu ar invaliditāti tiesībām. Latvija šo konvenciju ratificēja 2010. gada 1. martā, un tā mūsu valstī stājās spēkā 2010. gada 31. martā. 2013. gadā Latvijai bija jāsniedz pirmais ziņojums par progresu, ko dalībvalsts ir panākusi divu gadu laikā kopš konvencijas stāšanās spēkā.
Pēc Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas un uzaicināto parlamenta sekretāru uzrunām vārds tika dots cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un viņu pārstāvjiem. Tika aktualizētas cilvēku ar īpašām vajadzībām problēmas, ar kurām viņi saskaras līdz pat šai dienai, piemēram, lai iegādātos protēzes, medikamentus ar atlaidi, izmantotu slimnīcu, rehabilitācijas pakalpojumus ar atvieglojumiem un tamlīdzīgi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.01.2014.
Autore: DAIGA AKMENTIŅA,
Latvijas Neredzīgo biedrības
Jēkabpils reģiona
Madonas NB valdes locekle
Foto no Saeimas arhīva