Tuvāko septiņu gadu laikā Labklājības ministrija (LM) attīstīs jaunu un bērniem labvēlīgāku ārpusģimenes aprūpes modeli, tādējādi mazinot bērnu skaitu aprūpes institūcijās un sekmējot bez vecāku gādības palikušo bērnu aprūpi maksimāli ģimeniskā vidē.
Tiek plānots, ka kopumā līdz 2020. gadam vismaz par 60% samazināsies bērnu skaits, kas ir ievietoti un atrodas bērnu sociālās aprūpes institūcijās ilgāk par 3 mēnešiem (vecumā līdz 3 gadiem) vai ilgāk par 6 mēnešiem (vecumā no 4 līdz 18 gadiem).
LM savus plānus skaidro ar to, ka ar Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu valsts bērnu aprūpē uzsāk jaunu ceļu, īstenojot dažādus alternatīvus un ģimeniskai videi pietuvinātus bērnu aprūpes pakalpojumus. Savukārt valsts budžeta līdzekļu ietvaros paredzēts pārskatīt valsts atbalsta sistēmu. Tādējādi plānots sekmēt audžuģimeņu, viesģimeņu kustību, aizbildnību un citus pasākumus, lai maksimāli samazinātu bērnu skaitu aprūpes institūcijās, vienlaikus tās pārveidojot kā atbalsta centrus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.05.2014.
Materiālu publicēšanai sagatavoja LAURA KOVTUNA