Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Čēpingsvīkas draudzes delegācijas ciemošanās

VIESTURS RIKVEILIS

Autors • 26.09.2016.

Burtu lielums

Jau 17 gadu Čēpingsvīkas (Köpingsvik) draudze no Ēlandes Zviedrijā sniedz atbalstu bērnunamam „Zīļuks" Ērgļu novada Sidrabiņos un veco ļaužu pansionātam Sausnējā.

Sadarbība aizsākās 1999. gadā, kad mācītāju Reines Medeliusa un Gunelas Alvhelas vadītā delegācija no Runstenas un Čēpingsvīkas ieradās Madonā un daļa no viņiem apmetās Sidrabiņos, kur toreiz bija arī pansionāts. Kopš tā laika zviedru draugi ik rudeni apciemo bērnunamu un pansionātu, tiekas ar cilvēkiem, noskaidro viņu vajadzības un sniedz palīdzību.
Arī šogad, no 8. līdz 12. septembrim, Tomasa un Karīnas Angelīnu vadītais Tomas Buss firmas autobuss bija atvedis uz Latviju 24 māsu draudzes pārstāvjus, kurus pavadīja Elsa Mia Grāna, viena no šīs sadarbības iniciatorēm un veicinātājām, kā arī Reine Medeliuss un Gunela Alvhela. Vairāki draudzes locekļi, tai skaitā Tomass un Karīna, ir arī Lauvu kluba biedri, un tieši viņi bija sarūpējuši bērnunamam nepieciešamos mācību piederumus, apģērbu un apavus, citas sadzīvei nepieciešamas lietas. Zviedri seko „Zīļuka" audzēkņu gaitām arī pēc viņu pilngadības, palīdz iekārtoties lielajā dzīvē.
Sausnējas pansionātā katrs tā iemītnieks saņēma paciņu, kura bija izveidota atbilstoši viņa personiskajām vēlmēm. Pansionātā viesiem tika sniegts skaists koncerts, kurā īpaši sveica grupas tulku un pavadoni Zviedrijas latvieti Dzintaru Roski, kas šogad bija ieradies kopā ar ģimeni – kundzi Sīvu un meitu Sarmīti.
Viesi iepazina arī Ērgļu apkārtnes kultūras vietas, kā brāļu Jurjānu muzeju „Meņģeļos", tikās ar novadā dzīvojošiem un savas saimniecības izveidojušiem ārzemniekiem, apmeklēja māsu draudzi un baznīcu Madonā, ar ko viņus zviedru valodā tuvāk iepazīstināja draudzes iepriekšējais mācītājs, tagadējais Liepājas diacēzes bīskaps Hanss Martins Jensons. Pēc tam sekoja tikšanās ar draudzes locekļiem un kafijas galds Mācītājmuižas dārzā.
Kaut gan šī apmeklējuma laiks bija tikai dažas dienas, pozitīvo iespaidu bija daudz, gan latviešu, gan zviedru pusē, un šķiroties visi kā viens izteica vēlēšanos tikties atkal nākamajā gadā.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px