Kopš septembra beigām Bērzaunes pagastā no autobusa pieturas līdz Bērzaunes pamatskolai vijas bruģēts gājēju celiņš, kas izveidots projekta „Drošs ceļš uz skolu Bērzaunē" ietvaros. Iepriekš bērniem un skolotājiem nācies staigāt pa ceļa braucamās daļas maliņu, kas bijis ne tikai bīstami, bet arī apgrūtinoši dubļu dēļ.
– Pirmkārt, gājēju celiņš ir atrisinājis drošības, otrkārt, dubļu jautājumu. Priecājamies, ka uz skolu tagad varam atnākt arī ar kurpēm, nevis kā dažu reizi – tikai gumijniekiem. Ceļš ir gaišs. Ja rudenī tika rīkots kāds pasākums, mājup bija jādodas pa pilnīgu tumsu. Celiņu pacietīgi gaidījām vairākus gadus, jo ideja to izveidot bija jau sen, bet – kas lēni nāk, tas labi nāk. Liels prieks par SIA "Aiviekstes Energobūvnieks" un SIA „Heta-būve" būvniekiem, jo bija acīmredzams, ka viņi aktīvi un kvalitatīvi strādā. Zinot, kā skolai ir gājis ar dažiem no iepriekšējiem būvdarbiem, jau biju sabijusies, ka ap celiņu viss būs atstāts sarakts, izjaukts, bet tā vietā viss ir nolīdzināts un sakārtots. 1. septembrī celiņš visā garumā vēl nebija gatavs, bet jau priecājāmies, ka vismaz daļu ceļa līdz skolai varam aiziet pa bruģi. Man ir prieks par sadarbību ar pagasta pārvaldi – bez viņu atbalsta mums vieniem nekas nebūtu sanācis, – uzsvēra Bērzaunes pamatskolas direktore Veronika Caune.
Tā kā šajā ceļa posmā bieži braukājot mašīnas, ir arī nepārredzams līkums pie baznīcas, Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājs Ivars Miķelsons ir pārsteigts un atvieglots reizē, ka pa visiem šiem gadiem bijis tik maz negadījumu.
– Protams, var diskutēt par to, cik liela noslodze ir šim gājēju celiņam. Bet, ja tiek pasargāta kaut viena bērna veselība vai pat dzīvība, domāju, diskusijas vairāk nav. Cik zinu, arī vietējie iedzīvotāji vakarā pa šo celiņu labprāt pastaigājas, jo tas tomēr ir kaut kas jauns un gaišs, un skaists. Ir cilvēki, kas izteikuši vēlēšanos pa šo celiņu skriet, tāpēc lūguši, lai apgaismojums tiek atstāts līdz kādiem pulksten 21. Gaisma noteikti būs ieslēgta no pulksten 7 līdz kādiem pulksten 21, lai pārējiem iedzīvotājiem būtu iespēja celiņu izmantot pastaigām, sportošanai, nūjošanai un tamlīdzīgi. Arī mums ir nūjotāji, kas iet pa grants ceļu, bet tagad viņi ir priecīgi, ka ir arī gājēju celiņš. Sniega tīrīšanas pakalpojumu ziemā sniedz Bērzaunes komunālais uzņēmums, vasarā – zāles pļaušanu – ar raideri, kam klāt ir iespējams nopirkt sniega pūšamo aparātu. Tā ka ir nepieciešams salīdzinoši neliels finanšu ieguldījums, lai šo celiņu uzturētu kārtībā, – sīkāk pastāstīja Ivars Miķelsons.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.10.2011.
AUTORE: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto