Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Bluķa vakarā atvadās no visa sliktā

Redakcija

Autors • 26.12.2011.

Bluķa vakarā atvadās no visa sliktā
Burtu lielums

Krāšņākais mirklis ziemas ikdienā ir ziemas saulgrieži, kad atgriežas saule un gaisma sāk uzvarēt tumsu. Latvijā astroloģiskā ziema iestājās 22. decembrī, kad tradicionāli tiek svinēts arī Bluķa vakars, lai atzīmētu vecā saules gada beigšanos un jaunā sākšanos. Arī Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zāļu pagalmā tika rīkota bluķa vilkšana un citas šim notikumam raksturīgas paražas.

Ziemas saulgriežu pasākumā „Bluķa vakars" tikās gan tūrisma pakalpojumu sniedzēju klubiņš, gan muzeja darbinieki, gan citi interesenti. Katram apmeklētājam tika pa ticējumam, kas rādīs ceļu jaunajā saules gadā, kā arī varēja bluķim atdot visas sliktās domas un notikumus. Skanīgu dziesmu pavadījumā šis bluķis tad tika apvilkts ap Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ēku un bibliotēku, lai nonāktu atpakaļ izstāžu zāļu pagalmā un tiktu sadedzināts, tādējādi atbrīvojoties arī no visa sliktā, kas šogad piedzīvots. Pasākuma organizatori bija parūpējušies arī par jautrām spēlēm, tēju un piparkūkām, savukārt pēc sildīšanās pie ugunskura klātesošie tika aicināti apskatīt izstādes izstāžu zālēs.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.12.2011.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px