1. augustā Madonas katoļu baznīcā viesosies kardināls Jānis Pujats.
– Tā būs arhibīskapa Jāņa Pujata pēdējā pastorālā vizīte, pēdējā svētdiena, kad viņš kalpos savā amatā, – komentēja priesteris Rihards Rasnacis. – Ar to kardināls noslēgs savu pastorālo darbu, jo 8. augustā notiks jaunā bīskapa iesvētīšana, bet 15. augustā – Dievmātei veltītie svētki Aglonā.
Taujāts par jauno Rīgas diecēzes bīskapa nominantu, Madonas katoļu draudzes priesteris atklāja: – Zbigņevu Stankēviču biju izvēlējies par garīgo tēvu studiju gados. Viņš ir gan cilvēcisks, gan ļoti intelektuāls un zinošs. Tāda sajūta, ka viņam ir liela drosme uzsākt jaunas lietas, un tas ir apsveicams pluss. Visas idejas ir pamatotas, Zbigņevam Stankēvičam ir laba izglītība, viņš ir labs teologs un labs pasniedzējs. Garīgā semināra laikā pie viņa mācījos fundamentālteoloģiju, un lekcijas bija ļoti sakarīgas.
– Saskaņā ar priesteru rotāciju, arhibīskaps pagājušajā svētdienā teica, ka man būs jāpārņem kalpošana Lubānas un Cesvaines draudzē, bet to fiziski nevarētu paveikt, – turpināja Rihards Rasnacis. – Varu uz abām draudzēm aizbraukt divas reizes mēnesī, bet tas ir par maz, jo šīs draudzes ir daudz aktīvākas, viņām vajadzīga pamatīgāka garīgā aprūpe. Priecājos, ka ātri ir atrasts cits variants, un abās draudzēs kalpos priesteris Andrejs Kazakevičs.
Autore: INESE ELSIŅA