Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Biblioterapija Madonas bibliotēkā

Redakcija

Autors • 07.05.2010.

Biblioterapija Madonas bibliotēkā
Burtu lielums

Dziedināšana ar grāmatas palīdzību kā savdabīgs terapijas virziens nav svešs nevienam lasīšanas entuziastam, tāpēc aprīļa nogalē Madonas novada bibliotēkā atklātais biblioterapijas grāmatu klāsts iepriecina gan tos, kam grāmata kļuvusi teju par obligātu dzīves sastāvdaļu, gan cilvēkus, kas grāmatas lomai pievērsuši mazāku vērību.

Biblioterapijas efektivitāti augstu vērtē arī Swedbank un Madonas filiāles vadītāja Ināra Grišāne, jo, pateicoties bankas dāvinājumam, Madonas novada bibliotēka iegādājusies 15 jaunu grāmatu. 29. aprīlī Madonas novada bibliotēkas abonementā un bērnu literatūras nodaļā tika atklāta daudzveidīgu biblioterapijas grāmatu izstāde, ko lasītāji varēs ne tikai apbrīnot, bet iepazīt, grāmatas lasot.

– Ja slimo dvēsele, to var ārstēt ar vārdu, – klātesošajiem uzsvēra R. Blaumaņa Madonas Tautas teātra aktrise Aija Špure, kas sarīkojumā bija iejutusies medmāsas lomā.

– Bibliotēka ir vieta, kur vārdi sakopoti grāmatās, un biblioterapeits ir cilvēks, kas ārstē ar grāmatām.

Iestādes direktore Imelda Saulīte akcentēja grāmatas nozīmi dzīves dažādos brīžos. „Mēs katrs ar grāmatu esam bijuši un būsim draugos. Grāmata ir gudrības, zināšanu un spēka avots. Pateicoties Swedbank Madonas filiāles izpratnei un dāvinājumam, bibliotēkas apmeklētājiem tiek piedāvātas jaunas grāmatas un jauns projekts."
Direktore pateicās cilvēkiem, kas, uzzinot par šo projektu, jau paguvuši dāvināt grāmatas privāti.

– Ikviens no mums kādā dzīves posmā ir ķēries klāt arhaiskajai metodei, kas tagad definēta par biblioterapiju, – teica Swedbank Madonas filiāles vadītāja Ināra Grišāne. – Arī es esmu iepazinusi situāciju, kad iekšējie padomu resursi ir beigušies un ne radi, ne draugi vairs nedod dzīvei līdzsvaru. Tādā brīdī man palīdzējusi grāmata, tāpēc momentā sapratu projekta nozīmi, un Swedbank savu iespēju robežās ir atbalstījusi šo projektu. Mums ir mutiska vienošanās ar Imeldu Saulīti, ka arī turpmāk Swedbank atvēlēs šim projektam zināmus līdzekļus.

Abonementa vadītāja Rasma Krievāne aicināja apmeklēt arī iestādes bērnu nodaļu, kur izvietota šī projekta otra grāmatu izstāde. Viņa rosināja klātesošos nosaukt grāmatas, kas katram personīgi bijušas nozīmīgas.

– Daktere un mūsu lasītāja Alda Veipa teikusi, ka lasīšana ir informatīvs process, tā nostiprina atmiņu un attīsta smadzeņu darbību, – piebilda abonementa vadītāja. – Daktere Anita Klūga savukārt uzsver – jo cilvēks ir zinošāks, jo vairāk var uzlabot savas dzīves kvalitāti.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 08.05.2010.

Autore: INESE ELSIŅA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px