Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Bibliotēkām piešķirs mērķdotāciju

Redakcija

Autors • 27.05.2010.

Burtu lielums

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) izstrādāto rīkojumu par mērķdotāciju piešķiršanu no šā gada valsts budžeta, lai nodrošinātu iespēju pašvaldību bibliotēkās bez maksas izmantot internetu un datorus.

Bibliotēku likums nosaka, ka valsts un pašvaldību bibliotēku lietotājiem ir tiesības bez maksas izmantot publiski pieejamos datorus, internetu un vispārpieejamos elektroniskās informācijas resursus.

Lai nodrošinātu iespēju iedzīvotājiem pašvaldību publiskajās bibliotēkās bez maksas izmantot internetu un datorus, visām Latvijas pašvaldībām tiks piešķirtas mērķdotācijas kopumā 316 975 latu apmērā. Mērķdotācijas tika aprēķinātas, pamatojoties uz valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas" iesniegto informāciju.

Pašvaldību bibliotēkām tiks apmaksāti izdevumi, kas saistīti ar interneta abonēšanu 2010. gadā, kā arī 1. līmeņa palīdzības dienesta pakalpojumu izmantošanu.

Piemēram, bezmaksas interneta un datoru izmantošanas nodrošināšanai pašvaldību publiskajās bibliotēkās Alūksnes novada pašvaldībai tiks piešķirti 6504 lati, Balvu novada pašvaldībai 4152 lati, Daugavpils novada pašvaldībai 8088 lati, Madonas novada pašvaldībai 8712 latu, Rēzeknes novada pašvaldībai 10 728 lati, Vecumnieku novada pašvaldībai 3504 lati.

RAPLM norāda, ka, ja pašvaldībai piešķirtā mērķdotācija pilnībā nenodrošina iedzīvotājiem pašvaldību publiskajās bibliotēkās tiesības bez maksas izmantot internetu un datorus, noteikumi paredz, ka pašvaldība var noteikt kārtību datoru un interneta bezmaksas izmantošanai pašvaldību publiskajās bibliotēkās.

Noteikumi neparedz papildu izdevumus valsts budžetam, jo ministrijas apakšprogrammā „Pašvaldību attīstības nacionālie atbalsta instrumenti" paredzēts finansējums 316 975 latu apmērā, lai nodrošinātu iespēju pašvaldību publiskajās bibliotēkās bez maksas izmantot internetu un datorus.

Madonas novada bibliotēkas direktore Imelda Saulīte, komentējot Ministru kabineta atbalstīto RAPLM rīkojumu, atzina, ka šī summa – Ls 8712 – ir vien 40% no nepieciešamās.

– Bibliotēku likumā ir noteikts, ka šim pakalpojumam jābūt apmeklētājiem pieejamam bez maksas un to nosedz no valsts budžeta. Diemžēl krīzes iespaidā finansējums ir samazinājies. Pirms dažiem gadiem tas tika nosegts 100% apmērā, pērn – vien 50%, bet šogad – 40%. No otras puses – jāpriecājas, ka finansējums tiek piešķirts vispār, – norādīja Imelda Saulīte.

Viņa piebilda, ka valsts nenosegto pakalpojuma daļu valsts noveļ uz pašvaldību pleciem.

Piešķirtais finansējums tiks sadalīts visām Madonas novada bibliotēkām.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px