Lai motivētu, iedrošinātu un atbalstītu topošās un jaunās māmiņas savus mazuļus ēdināt ar krūti, 7. oktobrī no pulksten 11 līdz 13 Madonas bēbīšu skoliņā „Asniņš" 1, bērnudārza „Kastanītis" telpās (Blaumaņa ielā 19), norisināsies bezmaksas lekcija vecākiem „Bērna zīdīšana – teorija un prakse".
Krūtis sievietei dotas, lai ar tām zīdītu bērniņu. „Mātes pienā ir visas bērniņam nepieciešamās vielas, lai paēstu, padzertos, attīstītos, augtu un nostiprinātu imunitāti," uzsver lekcijas organizatori. Lai gan zīdīšana ir dabisks process, tāpat topošajām un jaunajām māmiņām nereti rodas jautājumi, uz kuriem lekcijā kopīgi arī tiks meklētas atbildes, piemēram: kā pārliecināties, vai mazulim pietiek piena? Kādas zīdīšanas pozas bērniņam ir vispiemērotākās? Bērns negrib zīst krūti – kāpēc? Ko darīt ar sāpošiem, saplaisājušiem krūšu galiem? Dot vai nedot knupi? Kā saudzīgi gan mammai, gan bērnam pārtraukt zīdīšanu? Kur meklēt palīdzību, ja ir problēmas. Lektore Anita Baltalksne sniegs zināšanas un praktiskus padomus atbilstīgi Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem.