Latvijā janvārī Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrēto bezdarbnieku skaits pieaudzis par 1416, sasniedzot kopumā 11,6% bezdarba līmeni. Salīdzinot ar decembra beigām, tas ir par vienu procentpunktu vairāk.
Visstraujāk bezdarba līmenis pieaudzis Jēkabpilī, arī Ventspilī, Valmierā, Daugavpilī un Rēzeknē. Savukārt nemainīgs tas saglabājies Rīgā, Jūrmalā un Liepājā.
– Neteiksim, ka bezdarbnieku skaits strauji mainītos, bet arī Madonas reģionā bezdarba līmenim ir tendence augt. Tas notiek pakāpeniski, katru mēnesi uzskaitē tiek reģistrēti daži jauni bezdarbnieki. Piemēram, 31. decembrī NVA Madonas filiālē bija reģistrēti 3036 bezdarbnieki, 22. janvārī tie bija jau 3085. Šāda tendence – nedaudz pieaugt bezdarbnieku skaitam – aizsākās jau pagājušā gada septembrī. Iespējams, to daļēji ietekmēja sezonālo darbu noslēgšanās. Taču Madonas reģionā nav ļoti lielu uzņēmumu, kas nodarbinātu daudz cilvēku, tāpēc, ja tiek atlaisti daži darbinieki, tas uzreiz atsaucas bezdarbnieku reģistrā. Grūti paredzēt, vai tendence bezdarba līmenim pieaugt turpināsies, – ar bezdarba situāciju Madonas reģionā iepazīstināja NVA Madonas filiāles vadītājas vietniece Lilita Pavloviča.
NVA dati liecina, ka no reģioniem viszemākais bezdarba līmenis ir Rīgas reģionā – 8,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Tam seko Kurzeme (12,4%), Zemgale (12,9%), Vidzeme (13,2%) un Latgale (20,1%). Janvārī par 0,1 procentpunktu bezdarba līmenis pieaudzis Rīgas reģionā, par 0,2 procentpunktiem – Vidzemē un Zemgalē, savukārt par 0,3 procentpunktiem – Latgalē un Kurzemē.
Autore: LAURA VOITIŅA