Aprīļa sākumā pirmo reizi divu gadu laikā Latvijā tika novērots neliels reģistrētā bezdarba līmeņa samazinājums – par 0,1%. Par to liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā operatīvā informācija par aprīļa pirmajām dienām.
Bezdarba līmeņa samazinājums, pēc daudzu ekspertu domām, visdrīzāk, ir saistīts ar sezonas darbu uzsākšanos. Tiesa, vēl nav zināms, kādi būs bezdarba rādītāji mēneša beigās, jo nelielo kritumu varēja ietekmēt gan svētku laiks, gan citi faktori.
NVA Madonas filiāles vadītāja Lidija Kraukle, atsaucoties uz jaunāko 12. aprīlī apkopoto statistiku par bezdarba rādītājiem, informēja, ka bezdarba līmenis Latvijā kopumā un arī Madonas filiāles apkalpojamajā teritorijā ir samazinājies par 0,1%.
– Absolūtajos skaitļos Latvijā ir par 1303, bet mūsu piecos novados – par 9 bezdarbniekiem mazāk nekā 31. martā. Lai gan bezdarbnieka statuss no jauna ir piešķirts 68 personām, statusu zaudējušo skaits ir lielāks. Darbā iekārtojušies 60 cilvēku: lauksaimniecībā, kokapstrādē u. c., bet pārējie savu statusu zaudējuši citu iemeslu dēļ (bezdarbnieka pienākumu nepildīšana, došanās pensijā, atteikšanās no bezdarbnieka statusa)
Uzskatu, ka līdz septembrim ir sagaidāms vai nu bezdarba līmeņa kritums, vai vismaz stabilizācija. Runājot ar uzņēmējiem, esmu dzirdējusi viedokli, ka ekonomika sāk atdzīvoties. Kāds piesardzīgi piesaka arī pa kādai vakancei. Mana prognoze ir, ka jāpaiet vismaz 3 gadiem, iekams varēsim runāt par pārliecinošu tendenci un sacīt, ka bezdarbs samazinās, – norādīja Lidija Kraukle.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS