Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Bērnu apmācība Podnieka namā

Redakcija

Autors • 02.10.2009.

Bērnu apmācība Podnieka namā
Burtu lielums

Septembra pēdējā sestdienā Podnieka namā, kas atrodas Ērgļu novadā un kur darbojas Ingūna un Andris Džiguni, notika noslēguma nodarbība bērniem no Jumurdas, Sausnējas, Katrīnas un Ērgļiem.

Ērgļu novada domes un VAS „Latvijas Hipotēku un zemes banka" atbalstītā projekta ietvaros visu septembri ik sestdienu te ritēja radošās darbnīcas, kur bērni veidoja izstrādājumus no māla, gatavoja nozīmītes un uzklausīja amata meistaru padomus.
– Svarīgi, ka nodarbībās bērni dara, kā vēlas, – radošo atmosfēru „Ķenguru skolā" projekta noslēguma dienā iezīmēja keramiķis Andris Džiguns. – Parasti ir jautājums, kas no māla man jātaisa, uz to atbildu, ka var veidot, ko vien vēlas. Bērni strādā brīvi, veido sirsniņas un gulbīšus – it kā visbanālākās lietas, bet tas viņu vecumam ir atbilstoši un to paši pa īstam arī grib. Piepalīdzēts tiek vienīgi tehniskā ziņā – ar darbu apdedzināšanu un nozīmīšu laminēšanu.

Tā kā Andris Džiguns ir Ērgļu mākslas skolas skolotājs, projekta dalībnieku vidū viņš atpazīst arī šīs skolas audzēkņus, tomēr lielākā daļa bērnu tiek sastapti pirmo reizi.
Kad lūdzu detalizētāk pastāstīt par Podnieka namu, Andris Džiguns atklāja: – Te ieradāmies pirms 10 gadiem kopā ar sievu Ingūnu. Apkārtne bija neiekopta un tukša, par sertifikātiem nopirkām zemi, jo atklājās, ka te ir māli, un mālu dēļ arī sākām šajā vietā iekārtoties. Atvedām mājiņu, uzcēlām darbnīcu, līdz vienā reizē darbnīca nosvila (tajā bija ceplis ar apšaubāmiem kontaktiem, kas neizturēja un sāka degt), līdz ar to iestājās neliela pauze. Pavasarī pieķēros pie jaunas idejas – sāku siltināt malkas šķūni. Tagad šajā ēkā ir darbnīca, kur var strādāt arī ziemā.

Keramiķis piebilda, ka dzīvojamā māja domāta dzīvošanai, tur ceplim un glazūrām nav vietas, augustā atklātā darbnīca atkal ļaus brīvi strādāt abiem Podnieka nama māksliniekiem.

Pagaidām septembris gan ritējis projekta zīmē, un tā dalībnieki prasījuši lielu enerģiju. – Kad pagājušajā sestdienā visi aizbrauca, jutos kā izpūsts balons, – pasmejas Andris, piebilstot, ka projektā tika plānotas nodarbības 15 bērniem, bet atnākuši 60 – projām nevienu taču nedzīsi.

Vasarā Andris piedalījās simpozijos, darbnīcā veidoja mūzikas instrumentus.
Pašgatavoto indiešu mūzikas instrumentu udu klausījāmies arī autora izpildījumā. – Tas ir vaļasprieks, no kā izdzīvot nevar, bet prieku gūt var, – aizraušanos ar perkusiju būvi komentēja Andris. – Izdzīvei veicu pasūtījuma darbus, tikko uz Rīgu aizvedu 100 māla krūzīšu.

Darbs Ērgļu mākslas skolā šajos laikos tiek veikts par pusvelti. „Algas ir nogrieztas uz pusi, bet nolēmām, ka, lai vai kas, skolu likvidēt nedrīkst. Esam 3 skolotāji, strādājam ar iekšēju misijas apziņu."

Taujāts par konkrēto projektu, Andris pastāstīja: – Konkursam iesniedzām 2 projektus, otrs bija skulptūras izveide Ērgļu novada centrā, bet atbalstu saņēma projekts „Ērgļu novada attālo lauku māju un vietējo bērnu savstarpējās integrācijas un radošās pilnveidošanās programma „Nodarbības Podnieka nama radošajās darbnīcās"".

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 03.10.2009.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px