Gaidot Latvijas simtgadi, pasākuma „Baznīcu nakts" rīkotāji aicina Latvijas kristīgās draudzes piedalīties lūgšanu iniciatīvā par mūsu valsti #GaismaLatvijai.
Iniciatīva notiks no šā gada pirmās Adventa svētdienas (26. novembra) līdz Zvaigznes jeb Triju ķēniņu dienai (6. janvārim). Šai laikā draudzes tiek aicinātas kādā no vakariem sapulcēties uz lūgšanām, iedegt dievnama logos sveces, kā arī vārdos un mūzikā pateikties un lūgties par mūsu valsti un tautu.
Kā skaidro iniciatīvas idejas autori, ar Adventa laiku sākas Baznīcas liturģiskais gads, kas nozīmē, ka sāksies arī gads, kad Latvija svin simtgadi. #GaismaLatvijai ir aicinājums Ziemassvētku un valsts svētku gaidīšanas laikā Latviju simboliski pārklāt ar gaismu, kas tumšā decembra vakarā staro no dievnamu logiem, iedegtajām svecēm un cilvēku kopības, kad tie lūdz par savu zemi un valsti. Gaisma dievnamu logos un svecēs vistumšākajā gada laikā simboliski atgādinās par dvēseles ilgām pēc dievišķās Gaismas un Dieva svētības Latvijai.
Iniciatīva atšķirībā no pasākuma „Baznīcu nakts" nenotiks visos dievnamos vienlaicīgi. Draudzes var izvēlēties svētbrīdim sev piemērotu dienu. Pasākumam nav sagatavota formāta. Tas var būt lūgšanu vakars, koncerts vai cita veida svētbrīdis ar Adventa vai Ziemassvētku laikam piemērotām dziesmām un mūziku, kā arī dziesmām un lūgšanām par Latviju.
Iniciatīvas #GaismaLatvijai rīkotāji aicina draudzes laikā līdz 26. novembrim informēt par dalību pasākumā, norādot dievnamu un svētbrīža norises laiku, aizpildot anketu mājaslapā www.baznicunakts.lv.
Pēc tam mājaslapā, kā arī Facebook lapā (https://www.facebook.com/baznicunakts) varēs atrast informāciju par visiem pieteiktajiem pasākumiem. Mājaslapā tiks apkopoti arī vairāki lūgšanu un dzejoļu teksti par Latviju, kurus varēs izmantot svētbrīžiem.
Iniciatīva #GaismaLatvijai ir saskaņota ar Latvijas Romas katoļu Baznīcas arhibīskapu Zbigņevu Stankeviču un Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapu Jāni Vanagu.
08.11.2017.