– Paldies maniem vecākiem, ka esmu Madonā, – tiekoties „Stara" redakcijā, saka Baiba Matīsa. – Šeit dzīvo viņi, un, tā kā kādu brīdi nesapratu, kurā vietā nobāzēties, sāku pamazām skatīties, vai tas nebūtu jādara šeit.
Uz Madonu Baiba Matīsa pārcēlās pirms nepilniem trim gadiem. Viņai ir ģimene, divi brīnišķīgi bērni: puikam – septiņi gadi, meitai – gandrīz trīs. – Aurēlija šoruden uzsāka gaitas bērnudārzā, ir labi, ka viņai tur patīk, jo es savukārt uzsāku pirmos soļus uzņēmējdarbībā, – stāsta jaunā sieviete. – Madona ir brīnišķīga vieta, kur mēs visi varam mierīgi dzīvot. Bērnudārza audzinātājas ir fantastiskas, tāpat skolā Aleksandram ir daudz labu skolotāju. Dēls mācās arī mūzikas skolā: iepriekš divus gadus apmeklēja skolotāja Artūra Grandāna vadītās nodarbības, šogad mūzikas skolā iestājās oficiāli un sāka mācīties klarnetes spēli.
Madonas mūzikas skola bijis viens no magnētiem, kāpēc ģimene vispār te apmetās. – Manās acīs mūzikas skola ir īpaša vieta – kā antikvāra vērtība vai tūrisma objekts. Mūzikas skolā vērts nokļūt kaut uz brīdi, tā ir tik mīlīgs, sirsnīgs nostūrītis, maza un silta piparkūciņa, – raksturo Baiba. – Dēlam nodarbības rit skolas vecajā ēkā, un katrreiz, kad ejam uz stundām, izbaudām smaržas, siltumu, kāpņu krakšķus. Tā ir lauku privilēģija, šīs puses pievienotā vērtība. Steigā radītajam mūsdienu produktam, manuprāt, ir maza vērtība, siltumu dod dvēsele, un tā te sastopama pilnībā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.10.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto