Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Autobusam laukos – būt!”

Redakcija

Autors • 22.03.2013.

“Autobusam laukos – būt!”
Burtu lielums

Otrdien, spītējot aukstajam, vējainajam laikam, pie Ministru kabineta pulcējās aptuveni 300 piketētāju, kas aicināja segt Vidzemes un Zemgales reģiona vietējiem pārvadātājiem valsts parādu vairāk nekā Ls 800 000 apmērā par 2012. gadā veiktajiem pārvadājumiem.

Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības LAKRS un Latvijas autoostu un reģionālo pārvadātāju asociācijas (LARPA) rīkotajā piketā piedalījās ne tikai arodbiedrības biedri vai pārvadātāji, bet arī pārvadātāju uzņēmumos nodarbinātie, viņu ģimenes locekļi, kā arī skolēni no lauku pagastu skolām. No Madonas novada piketā piedalījās vietējā pasažieru pārvadāšanas uzņēmuma SIA „Madonas ceļu būves SIA" darbinieki un viņu ģimenes locekļi, kā arī skolēni no Ļaudonas vidusskolas un Kusas pamatskolas, kopskaitā vairāk nekā 40 cilvēku. Piketa dalībniekiem bija līdzi vairāki plakāti, uz kuriem rakstītie saukļi galvenokārt atspoguļoja to, ka valdība tā īsti neizprot, kādēļ šis jautājums lauku reģioniem ir tik svarīgs. To, ka valdība neizprot vai nevēlas izprast vietējo reģionālo pārvadātāju prasības, liecināja arī tas, ka stundu ilgā piketa laikā ar tā dalībniekiem aprunāties neiznāca nedz pagājušajā nedēļā apstiprinātais satiksmes ministrs Anrijs Matīss, nedz kāds cits no valdības locekļiem, kaut gan otrdien Ministru kabineta ēkā notika valdības sēde. Valdības un Anrija Matīsa saukšana „uz tepiķa" kļuva arvien skaļāka, taču tas rezultātu nesniedza, un piketa organizatoriem vajadzēja samierināties vien ar formālu LARPA pieņemtās rezolūcijas iesniegšanu.
2. maijā SIA „Madonas ceļu būves SIA" atzīmēs 18 gadu jubileju, kopš uzņēmums sācis nodrošināt pasažieru pārvadājumus. Uzņēmuma autobusu parka direktors
Andris Sakne atzina, ka pagaidām vēl nezina, kādos apstākļos, ar kādām domām un emocijām šī jubileja tiks sagaidīta.
– Aprīlis ir pēdējā robeža. Ja nākamajā mēnesī netiek panākts risinājums, tad pakalpojumu ilgāk vairs nevarēsim nodrošināt. Satiksmes ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas savstarpējā cīņā mēs atrodamies ķīlnieku lomā. Valsts parāds uzņēmumam par pagājušo gadu ir Ls 110 000, un tas sāk krāties arī 2013. gadā. Šādos apstākļos nevarēsim iegādāties degvielu un maksāt darba algas, – to, ka šis pasažieru pārvadājumu gads uzņēmumam var būt arī pēdējais, uzsvēra Andris Sakne.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.03.2013.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AUTORA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px