Sinoptiķi sola, ka turpmākās dienas kļūs siltākas, taču nedēļas sākuma netipiskais sals daudzus pārsteidza nesagatavotus.
Visā republikā bijuši vairāki gadījumi, kad cilvēki traumas guvuši, paslīdot uz slidenām ielām. Arī Madonas slimnīcā nedaudz vairāk nekā ierasts iedzīvotāji vērsušies, gūstot traumas aukstajā laikā.
– Daļa cilvēku traumas, iespējams, guva sportojot, iekštelpās, taču daži bija arī pakrituši uz ielas. Par laimi, šajās dienās gūtās traumas nebija pārāk nopietnas, jo, iespējams, pie mums ielas nav tik slidenas. Kaulu lūzumu nebija, vairāk – sastiepumi, sasitumi un tamlīdzīgi. Taču viens pacients pirmdienas vakarā bija guvis apsaldējumus. Tie bija pietiekami nopietni, lai pusmūža vīrieti nosūtītu tālāk ārstēties uz Rīgu, Valsts apdegumu centru, – pastāstīja Madonas slimnīcas direktora vietniece Astrīda Svilāne.
Jāatgādina, ka apsaldējumi var rasties, gan vienkārši pārāk ilgi pastaigājoties nepiemērotā apģērbā, apavos, gan strādājot, gan pa nakti uzturoties uz ielas. Ja tiešām rodas tāda situācija, ka cilvēkam nav, kur palikt, jādodas uz sociālā dienesta nakts patversmi. Kā informēja Madonas novada sociālā dienesta vadītājs Gundars Riekstiņš, lai gan šajās aukstajās dienās patversme vēl nedarbojusies, sākot ar 1. novembri, iedzīvotāji, kuriem tas nepieciešams, varēs pārnakšņot siltumā.
Autore: LAURA VOITIŅA