Šobrīd termometra stabiņš noslīdējis līdz pat -15 grādu atzīmei, un tuvākajās dienās Madonas pusē vēl tiek solīts gaisa temperatūras pazeminājums, taču arī tos iedzīvotājus, kam nav savas mājvietas, aukstums nepārsteigs nesagatavotus. Jau kopš novembra viņi naktis var pārlaist Madonas nakts patversmē.
Madonas novada sociālā dienesta vadītāja vietniece Anita Biķerniece pastāstīja, ka pašlaik nakts patversmē regulāri nakšņo 6 cilvēki, bet kopumā tā var uzņemt 10 iedzīvotāju. Pārsvarā šo pakalpojumu izmantojot jau zināmie cilvēki, kas šeit nakšņojuši arī pagājušajā gadā, bet viens klients ir nācis klāt no jauna, savukārt kāds cits iemītnieks šogad tika izteicis vēlmi pārcelties uz pansionātu.
– Iemītnieki, kas izmanto nakts patversmes pakalpojumus, ir Madonas iedzīvotāji, pagaidām nav neviena no novada pagastiem. Lai gan ēkas iespējas ir ierobežotas un var tikt nodrošināta naktsmītne noteiktam iemītnieku skaitam, pagaidām šķiet, ka šis skaitlis ir optimāls. Bet, katrā gadījumā, vēl četras vietas varam nodrošināt, ja tāda vajadzība tomēr rastos, – pauda Anita Biķerniece. Jautāta, kādas ir nakts patversmes sniegtās iespējas, viņa atbildēja: – Patversmes iemītnieki tur var uzturēties katru dienu no pulksten 18 līdz 6, taču aukstajā laikā, kolīdz tiek pārsniegti -20 grādu, tā darbosies visu diennakti. Pa dienu patversmes iemītnieki pārsvarā uzturas zupas virtuves telpās, tāpēc vienmēr ir gan paēduši, gan siltumā. Viņiem ir visas iespējas patverties no aukstuma, kā arī pa dienu iesaistīties aktīvās nodarbēs, palīdzēt darbos. Tiem, kam nav sava ģimenes ārsta, kārtojam šos pierakstus, dažiem nav pases, tad risinām arī šādus jautājumus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.12.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto