Gatavojoties 11. Saeimas vēlēšanām, vakar darbu sāka vēlēšanu iecirkņi, kas līdz vēlēšanu dienai būs atvērti četras stundas diennaktī, bet 17. septembrī tie durvis vērs jau pulksten 7 no rīta un strādās līdz pulksten 20 vai arī daļa, ja Saeima atbalstīs Rīgas ebreju reliģiskās draudzes lūgumu, iespējams, līdz pulksten 22. Tas, vai vēlēšanu dienā iecirkņu darba laiks tiks pagarināts par divām stundām, kļūs zināms pēc 8. septembra, kad šo ierosinājumu būs izskatījusi Saeima.
CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars pieļauj, ka šādu iecirkņu, kas vēlēšanu dienā būtu atvērti no pulksten 7 līdz 22, Latvijā varētu būt 124 no 950 jeb katrā pašvaldībā – vismaz viens. Savukārt Liepājā un Daugavpilī darba laiks varētu tikt pagarināts divos vēlēšanu iecirkņos, bet Rīgā – četros vēlēšanu iecirkņos. Šos iecirkņus varēs noteikt vietējās vēlēšanu komisijas.
Darba laika pagarināšana par divām stundām 124 vēlēšanu iecirkņos valstij papildus izmaksās 14 200 latu, visos iecirkņos – 65 000 latu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.09.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA