Pirmdien, 17. februārī, pulksten 10 Madonas Mākslas skolā notiks „Atvērtā rīta diskusija".
Uz to tiek aicināti novada mākslinieki, amatnieki, interesenti – radoši cilvēki, kuri vēlas iesaistīties kultūrizglītības, mākslas un dizaina attīstības procesos Madonas novadā.
Madonas Mākslas skolas direktore Kristīne Šulce skaidro, ka diskusijas darba plānā paredzēts aktualizēt jautājumu par Madonas mākslas un dizaina izglītības atbalsta biedrības izveidi un dibināšanu.
„Tikšanās laikā informēsim par pašreizējo situāciju Madonas Mākslas
skolā. Esam aktīvi sākuši gatavoties skolas 40 gadu jubilejai, līdz 2015. gadam ieplānojuši mainīt ne tikai skolas nosaukumu, bet veikt būtiskas izmaiņas izglītības programmas saturā. Šobrīd skola realizē izglītības programmu „Vizuāli plastiskā māksla", bērni skolā mācās piecus gadus. Esam sapratuši, ka stundu apjoms ļauj profesionālās ievirzes apguvei nepieciešamo stundu skaitu izkliedēt. Apstiprinot septiņu gadu apmācības modeli, paredzam situāciju, ka stundu skaita ziņā audzēkņu ikdiena skolā būs būtiski atslogota un pavērs iespējas mācīšanās procesus pilnveidot, padarīt interesantākus un mūsdienīgākus."
Uz tikšanos Mākslas skolā aicināti pilsētas un novada radošie prāti, nozares speciālisti, interesenti, vecāki, pašvaldības pārstāvji, lai tikšanās iznākumā izveidotu darba grupu un turpinātu darbu pie koncepcijas izstrādes, detalizēta attīstības plāna tālākas virzības ar mērķi attīstīt Madonas Mākslas skolu kā Madonas pilsētas un novada mākslas, amatniecības, dizaina izglītības un radošo aktivitāšu centru.
Autore: INESE ELSIŅA